פנייה לרה"מ נתניהו: "זמן את שגריר האיחוד האירופי לשיחת בירור דחופה" - 0404
+
פנייה לרה"מ נתניהו: "זמן את שגריר האיחוד האירופי לשיחת בירור דחופה" לע״מ

פנייה לרה"מ נתניהו: "זמן את שגריר האיחוד האירופי לשיחת בירור דחופה"

יו"ר ארגון "חזון לאומי – המרכז למנהיגות ציונית", אריאל קלנר, פנה היום (ראשון) לראש הממשלה ושר החוץ, בנימין נתניהו בבקשה לזמן את שגריר האיחוד האירופי, עמנואל ז'ופרה, לשיחת ברור דחופה בעקבות הידיעה שפורסמה הבוקר, לפיה האיחוד האירופי מפעיל ומתקצב בישראל תכנית ללוחמה משפטית נגד חיילי ולוחמי צה"ל באמצעות ארגוני השמאל: יש דין, רופאים לזכויות אדם ושוברים שתיקה.

לפי הפרסום, תקצוב התכנית על ידי האיחוד האירופי עומד על 250,000 אירו עד סוף 2019, כשהתכנית עתידה לפעול עד 2021. 

כך נכתב במכתב: "אין צורך להבהיר לעומק את הסכנה הגדולה בהפעלת התכנית שכן היא עלולה לגרום לכך שידי צה"ל תהיינה כבולות במלחמה נגד הטרור היומיומי, ותמנע ממנו לסכל פעולות חבלניות מסכנות חיי אדם". 

מדובר בצביעות ובעוול משווע של האיחוד האירופי. היחס המחפיר שמעניק האיחוד כלפי ישראל הולך ומחמיר. האיחוד האירופי ממצב את ישראל כאחת הפושעות הנוראות עלי אדמות, דבר שאין לו קשר למציאות.

האבסורד היותר גדול הוא שהכל נעשה בתיאום עם ארגונים ישראליים שפועלים מתוך גבולות המדינה, חותרים תחתיה ומקבלים מימון נדיב על ידי האיחוד ומדינות באירופה".

יש לזמן בהקדם את שגריר האיחוד האירופי בישראל, עמנואל ז'ופרה לשיחת בירור דחופה בנושא. בשיחה תוכל גם לברר עם השגריר האם ישנן עוד מדינות שזוכות ליחס דומה כמו ישראל, וכן האם האיחוד מממן תכניות דומות במדינות נוספות".