גירוש תפוח מערב: התושבים הודיעו כי אין בכוונתם להתפנות מרצון. נעצרו בני נוער רבים - 0404
+
גירוש תפוח מערב: התושבים הודיעו כי אין בכוונתם להתפנות מרצון. נעצרו בני נוער רבים

גירוש תפוח מערב: התושבים הודיעו כי אין בכוונתם להתפנות מרצון. נעצרו בני נוער רבים

מאות שוטרים הגיעו במהלך הלילה ופינו חלק מהבתים המיועדים להריסה בגבעת תפוח מערב מיושביהם. במהלך היום תנסה המשטרה להשתלט על שאר הבתים אותם יש לפנות עד סוף החודש הנוכחי וזאת על פי קביעת בג״ץ.

תושבי הגבעה דיווחו כי השוטרים עברו מבית לבית תוך שהם עוצרים נערים רבים ששהו בבתים ומחוצה להם. הנערים שנעצרו הועברו לאוטובוסים וטיוליות והורדו בצמתים רחוקים מהאזור.

התושבים מותחים ביקורת על המשטרה שלדבריהם נהגה באלימות כלפי הנוער שהגיע למחות על הפינוי. כך בין היתר נשמע שוטר מאיים על נער: "אני אפרק לך את הפרצוף".

הבוקר (א׳), הגיעו השוטרים חזרה לגבעה והחלו לבצע מעצרים של בני הנוער שמחו במקום. עימותים נוספים צפויים בגבעה שכן התושבים הודיעו כי אין בכוונתם להתפנות מרצון מהגבעה.

אחד מתושבי הגבעה: "אמנם במהלך החודשים האחרונים התנהל משא ומתן עם המדינה על מנת לאפשר הישארות של התושבים בגבעה אך החלטנו לצאת ולהיאבק על ארץ ישראל מרגע שהבנו שהמדינה מסרבת לאפשר ליהודים להמשיך לגור בתפוח מערב".

מהמשטרה נמסר כי: ״כוחות הביטחון יפעלו באופן מקצועי וברגישות, על מנת למנוע חיכוך ועימותים מיותרים מול כוחות הביטחון ככל שניתן, הכל בכדי לאפשר ביצוע תקין של המשימה שהוטלה על הכוחות״.