דגן קורא לממשלה לעצור את גירוש תפוח מערב. התושבים: "ההרס לא מוסרי" - 0404
+
דגן קורא לממשלה לעצור את גירוש תפוח מערב. התושבים: "ההרס לא מוסרי"

דגן קורא לממשלה לעצור את גירוש תפוח מערב. התושבים: "ההרס לא מוסרי"

כוחות רבים של משטרה ויס"מ הגיעו הערב (מוצאי שבת) למערב היישוב תפוח בכדי ליישם את החלטת בית המשפט ולגרש מהמקום את התושבים.

החלטת בית המשפט התקבלה בעקבות עתירה שהוגשה לפני כשנתיים על ידי ארגון "יש דין" ולפיה יהרסו המבנים שבמקום מאחר שמדובר בקרקע ערבית פרטית.

מהיישוב תפוח נמסר כי "ההרס הזה הוא לא מוסרי, אין לו קשר להגיון, לצדק ובוודאי פוגם בביטוי שייכותנו העמוקה והנצחית לארץ ישראל. למרות הקלקול הגדול שנגרם בבג"ץ, אנו רואים במשבר הזה גם הזדמנות לתיקון. בעז"ה אנו פועלים ונפעל כדי להגדיל את הבנייה ביישוב. במקום המבנים שייהרסו ייבנו עוד מאות יחידות דיור. נמשיך להתפלל, לפעול ולקוות כי ישובו "שופטינו כבראשונה", ושבנייה בארץ ישראל תהיה חלק ממהלך בריא של עם ישראל ללא קלקולים מוסריים".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר כי "אני קורא לשרי הממשלה לעצור את הפינוי אין לכך שום סיבה. רוב המבנים הועברו מחוץ לאזור אליו נוגעת פסיקת הבג"ץ ועל כן אין עניין לקיים "פינוי בהתנדבות". המשפחות, חלקן משפחות מרובות ילדים, הזקוקות לבית, סבלו מספיק בשנה האחרונה, בשל המהלך הקשה של: "לקראת פינוי". לא ייתכן שממשלה הקוראת לעצמה ממשלה לאומית, תתן יד להמשך רדיפת המשפחות, שכבר השקיעו והעבירו את המבנים מראש. ישנם עשרות אלפי מבנים ערבים בלתי חוקיים במרחב, אשר לא מפונים, בשל "מחסור בכח אדם" אני קורא לשרי הממשלה לדרוש, לכל הפחות להניח למבנים שנעקרו. עצוב לראות שגם כאשר יושבת ממשלה לאומית בירושלים, ממשיכים פינויים בלתי מוסריים. צריך לעצור אחת ולתמיד את הפגיעה החמורה בזכויות האדם של המתיישבים ביהודה ושומרון".