ירדו מהפסים? צה״ל פרסם ברכה לאוייבינו, תוך ויתור על הר הבית ותמונה שגויה - זעם רב ברשת - 0404
+
ירדו מהפסים? צה״ל פרסם ברכה לאוייבינו, תוך ויתור על הר הבית ותמונה שגויה – זעם רב ברשת פייסבוק

ירדו מהפסים? צה״ל פרסם ברכה לאוייבינו, תוך ויתור על הר הבית ותמונה שגויה – זעם רב ברשת

בדובר צה"ל פרסמו אתמול (שישי) בדף הפייסבוק הרשמי של צה"ל באנגלית ברכה לרגל חג ה'עיד אל פיטר' על רקע תמונה של…כיפת הסלע (בטקסט שצורף לתמונה נכתב 'מסגד אל אקצה'…בורות מביכה משהו – אבל נו שוין).

מילא אם היו רוצים לפרגן לחיילים המוסלמים בצבא, ואז מן הסתם היו יכולים לפרסם ברכה לחג – בעברית, ערבית ובאנגלית – עם תמונה של חיילים מוסלמים (אפילו מהגב למניעת זיהוי).

אבל לא.

מישהו בצה"ל החליט "להגדיל ראש" ולפרגן לעולם המוסלמי כולו עם תמונה של כיפת הסלע על ההר הקדוש שלנו, כשברקע אלפי מתפללים (שבחלקם מן הסתם גם מייחל לחיסולה של המדינה היהודית), וזה כבר מעבר לחוצפה, ביזיון, עלבון וטמטום, זו כבר רמיזה פוליטית אנטי-יהודית.

התגובות לפוסט (מהארץ ומחו"ל) היו ברובן זועמות מאוד, ומישהו אפילו הגדיל וכתב (באנגלית) שהוא "כנראה פספס את ברכת החמאס לעם ישראל בפסח האחרון… "

טרור עפיפונים? בצמרת צה"ל ויתרו על הר הבית…

חמאס, בכל אופן, מוסר תודה.

חלק מהתגובות לפוסט ההזוי של צה״ל:

רן אוסמן: ״תתביישו…. הפכתם לרדיו של חמאס… לאן הגענו. זבל מה שמפרסמים".

אנדריי קדוש: ״מה קרה לכם? נפלתם על הראש? הפכתם לבדיחה פרסומית כושלת. עם פוסטים ברכה לחג (ערבים בקושי ערבית למדו ואתם רושמים להם באנגלית). ומה אתם בכלל מנסים להגיד בפוסט הזה? במיוחד עם התמונה הזאת, שהקרן החדשה השתלטו על צה"ל?"

אודי קורן: "אני כבר לא גאה בצה"ל, מכניסים לכלא חיל שהרג מחבל ועוד מפרסמים דברים כאלה, פשוט בושה לצה"ל".

עידן הר נוף: "צבא הקרן החדשה לישראל והסוכנים הזרים. זה מקום בית המקדש..אין אמון היום בצמרת צה"ל".

מדובר צה״ל נמסר בתגובה כי ״מדובר בפוסט ברשת החברתית באנגלית המיועד לקהל הבין לאומי. הפוסט מציין את חופש הדת והפולחן שאיפשרו כוחות הבטחון במהלך חודש הראמאדן.
כל נסיון לשוות לפוסט אמירה אחרת מגוחך וחסר בסיס".

פייסבוק