אחרי הסתרת האמת מהציבור: פרוטוקולים חסויים מדיוני העינויים בפרשת דומא חולקו באלפי עותקים - 0404
+
אחרי הסתרת האמת מהציבור: פרוטוקולים חסויים מדיוני העינויים בפרשת דומא חולקו באלפי עותקים 0404

אחרי הסתרת האמת מהציבור: פרוטוקולים חסויים מדיוני העינויים בפרשת דומא חולקו באלפי עותקים

לבית המשפט עניין גדול להסתיר מהציבור את הדיונים בפרשת דומא ובעיקר את העדויות שהושגו תחת עינויים קשים – עדויות שייתכן והביאו להודאה במעשה.

פרשת דומא אינה סגורה ציבורית עד לרגע זה. רבים בציבור אינם מאמינים שעמירם בן אוליאל הוא זה שזרק את בקבוק התבערה לבית המשפחה הערבית בדומא וגרם לרצח. רבים בטוחים שבן אוליאל הודה במעשה רק בגלל עינויים קשים שעבר – כאלה שלא כל אחד מסוגל לעבור ולצאת מהם כאדם שפוי.

בשב״כ מעדיפים שהציבור לא יידע את האמת. בתחילה, כולם, כולל שרת המשפטים (שלא ידעה את האמת) הכחישו שהנחקרים בפרשת דומא עברו עינויים. אח״כ, נאלצו כולם, כולל הפרקליטות להודות שהנחקרים עונו ואף חלק מהעדויות שנלקחו תחת עינויים לא יתקבלו משפטית.

כזכור, בחדשות 0404 נחשף לראשונה כי שורה של בתים הוצתו בכפר דומא ולאותה המשפחה המורחבת. ברור לכל כי מאחורי ההצתות לא עומדים יהודים ומדובר על סכסוך משפחות פנימי. לכן, כל פרשת דומא מעלה שאלות באשר למי שהצית וגרם לרצח.

מערכת אכיפת החוק עדיין מסתירה מהציבור וצו איסור פרסום גורף הושת על כל הפרשה, אלא שלגורמים מסוימים נמאס והיום חולקו אלפי עותקים מתוך הדיונים החסויים בבתי כנסת ברחבי הארץ. הציבור שיגיע לתפילות השבת ייחשף אליהם ורבים כבר נחשפו החל מהבוקר (שישי) לחומרים הקשים.

*מאחר וכלל הפרשה נמצא תחת צו איסור פרסום גורף, הרי שמערכת חדשות 0404 אינה יכולה לפרסם את תוכן הדיונים. חשוב לציין כי מדובר בחומרים קשים מאוד ופרשה שנותרה עם סימני שאלה רבים.

0404

0404