עקב תאונות: מוא״ז שומרון יצאה בקמפיין זהירות בדרכים ביחד עם מנהיגים ערבים - 0404
+
עקב תאונות: מוא״ז שומרון יצאה בקמפיין זהירות בדרכים ביחד עם מנהיגים ערבים רועי חדי

עקב תאונות: מוא״ז שומרון יצאה בקמפיין זהירות בדרכים ביחד עם מנהיגים ערבים

קמפיין זהירות בדרכים של המועצה האזורית שומרון יחד עם מנהיגים ערבים מקומיים – אומץ ע״י הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ויצא היום לדרך.

לאחר תאונות קשות בהן נפגעו הן ישראלים והן ערבים ולאחר שלפני כשנה וחצי, נהרגה משפחה ערבית בת 8 נפשות בכבישי השומרון, פנתה יחידת התחבורה במועצה האזורית שומרון, למנהיגים ערבים מקומיים, המהווים אופוזיציה לרשות, במטרה לקדם שיתוף פעולה בתחום ההסברה, ולצמצם את מספר תאונות הדרכים באיזור.

לאחר שהחל הקמפיין בשומרון, בכירי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, זיהו את חשיבות הטיפול בנושא. ובהתייעצות עם גורמי המקצוע במועצה האזורית שומרון, החליטו לאמץ את הפרוייקט, ולהרחיבו, והיום (חמישי), נפתח קמפיין הסברה משותף, ישראלי וערבי, בשומרון.

שלטים בערבית ובעברית, הוצבו בצמתים מרכזיות בשומרון. עם הכיתוב: "חלאס לא נוסעים לפני שחוגרים מלפנים ומאחור". בכ-30 מוקדים בשומרון.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, שהוביל את המהלך: "תאונות הדרכים הן מכת מדינה, וכך גם בשומרון. לקחנו על עצמנו לקדם את ההסברה בנושא הזהירות בדרכים, הן לערבים והן ליהודים, מתוך מחשבה משותפת עם ההנהגה המקומית באיזור, ואני שמח שהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, אימצה את הפרוייקט והרחיבה אותו.

יותר מדי תאונות דרכים, יותר מדי מקרי מוות קשים ומיותרים קרו באיזור לאחרונה. מחובתנו לעשות כל מה שביכולתנו כדי לעצור את המכה הנוראית הזו. וכך אנו עושים".