לראשונה: כוחותינו מהצנחנים השתתפו בתרגיל פיקוד ארופאי וביצעו נחיתה מבצעית בפולין (צפו) - 0404
+
צילום: דובר צה''ל

לראשונה: כוחותינו מהצנחנים השתתפו בתרגיל פיקוד ארופאי וביצעו נחיתה מבצעית בפולין (צפו)

תרגיל צבאי גדול של הפיקוד האירופי של ארה״ב נערך על אדמות פולין וגרמניה. בתרגיל ה-Swift Response, שהסתיים היום (ד'), השתתפו לראשונה בהיסטוריה גם כוחותינו מחטיבת הצנחנים שביצעו נחיתה מבצעית ביחד עם צנחנים מחטיבה 173 של צבא ארה"ב. 
 

דובר צה"לבמהלך התרגיל, התבצעה צניחה מבצעית של לוחמי הצנחנים על אדמת פולין ותרגול הכולל הסקות ולוחמה במתארים מגוונים. בסיום התרגול התבצע מעמד החלפת כנפי צניחה בין לוחמי חטיבת הצנחנים ולוחמי הצנחנים של חטיבה 173 האמריקאית. כאמור, זו הפעם הראשונה שצה״ל לוקח חלק בתרגיל בינלאומי של הפיקוד האירופאי של ארה״ב בחו״ל. 
 
מפקד כוח הצנחנים בתרגיל ומפקד עורב צנחנים, רב-סרן אמיר פורי: ״בשבועיים האחרונים התאמנו לוחמי הצנחנים של צה״ל עם לוחמים מצבא ארה״ב לצד לוחמים מצבאות איטליה, בריטניה, ספרד ומספר מדינות נוספות. בשיאו של התרגיל, צנחנו על אדמת פולין ותרגלנו משימות מבצעיות מגוונות. התרגשתי במיוחד לצנוח על אדמת פולין ולתרגל ביחד עם עמיתיי מצבא ארה״ב בשנת ה-70 למדינת ישראל, תרגיל הממחיש את חוזק שיתוף הפעולה בין צה״ל לבין צבא ארצות הברית.
 
עבורי זו גאווה גדולה לעמוד בראש לוחמי הצנחנים שמייצגים את צה״ל ואת ישראל בתרגיל זה. האימון היה מאתגר ואפקטיבי עבור המפקדים והלוחמים, ובמהלכו התבצעה למידה מבצעית משמעותית״.
 

דובר צה"ל

דובר צה"ל