נתניהו: "מברך את צה"ל ואת השב"כ על פעילות מודיעינית-מבצעית מרשימה" - 0404
+
נתניהו: "מברך את צה"ל ואת השב"כ על פעילות מודיעינית-מבצעית מרשימה" שלמה מור

נתניהו: "מברך את צה"ל ואת השב"כ על פעילות מודיעינית-מבצעית מרשימה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד היום (רביעי), עם ראש ממשלת בולגריה בויקו בוריסוב, בלשכת רה"מ בירושלים. נתניהו התייחס לתפיסת המחבל שרצח את לוחם דובדבן רונן לברסקי ז"ל באמצעות פלטת שיש שהשליך מבניין בחודש שעבר בעת פעילות מעצרים סמוך לרמאללה וברך את הלוחמים על פעילות מבצעית מרשימה.

נתניהו: "ברוך הבא לישראל שוב. אני מבקש לברך אותך לרגל יום הולדתך וגם לקבל את פניך ואת פמלייתך בירושלים. ישנה ידידות נפלאה בין בולגריה וישראל. ישנו גשר אנושי של יהודים בולגרים שעלו לישראל ויש להם יחס חם מאוד לבולגריה והם תרמו רבות לישראל.

הידידות שלנו היא רבת שנים. לעולם לא נשכח כיצד אזרחים בולגרים נשכבו על מסילות הרכבת כדי למנוע את גירושם של יהודים בסופיה. אנו מעריכים את מאבקך באנטישמיות ואת מאבקנו המשותף נגד האסלאם הרדיקלי והטרור שלו, שגבה מחיר טרגי בחיי אדם – חיים של ישראלים ובולגרים כאחד, על אדמת בולגריה.

אנחנו לא רק נלחמים ברוע, אלא פועלים למען הטוב. יש בינינו שיתוף פעולה מצוין בתחומים רבים, ביניהם בריאות וטכנולוגיה ועוד רבים אחרים שנדון בהם ונקדם אותם היום.

אני מבקש להודות לך על שאתה יוצא להגנתה של ישראל שוב ושוב בפורומים בינלאומיים, כולל באיחוד האירופי. הגיע הזמן שכל מנהיגי אירופה יבינו שישראל היא זאת שמגנה על האינטרסים המשותפים שלנו במזה"ת, מבחינה ביטחונית ובדרכים רבות אחרות. ברוח זאת של ידידות, אני מברך אותך, חברי, בבואך שוב לירושלים. השגנו כל כך הרבה מאז נפגשנו לראשונה לפני שנים רבות בתל אביב, והידידות האישית בינינו משקפת את הידידות בין עמינו ובין מדינותינו, ואני מבקש להודות לך על שיתוף הפעולה המתמשך, כולל בתחומים של ביטחון.

ולפני שנעלה, אני מבקש לומר משהו בעברית בנושא הטרור.

לפני כמה שבועות נפגע ונהרג לוחם דובדבן, בזמן האבל הגדול הזה אנחנו הבטחנו שנמצא את המחבל שהרג אותו, את רונן לוברסקי ז"ל. היום אני רוצה לברך את צה"ל ואת השב"כ על פעילות מודיעינית-מבצעית מרשימה מאוד. לוחם דובדבן הוא שנהרג ויחידת דובדבן היא שתפסה את המחבל.

אנחנו נמשיך למצות את הדין עם כל מי שמנסה לפגוע ופוגע באזרחי ישראל ובחיילי צה״ל".