טקס לציון ח"י שנים ליחידת הכלבנים. בן דהן: "יחידה שהיא סמל בוהק של התנדבות למען הקהילה ולמען העם ברחבי הארץ" - 0404
+

טקס לציון ח"י שנים ליחידת הכלבנים. בן דהן: "יחידה שהיא סמל בוהק של התנדבות למען הקהילה ולמען העם ברחבי הארץ"

בטקס שנערך אתמול (שלישי), בכפר תפוח שבשומרון, התכנסו מתנדבי יחידת הכלבנים ומשפחות הנעדרים בהשתתפות אנשי ציבור לאירוע "הצדעה למתנדבי יכ"ל". המתנדבים הרבים הפרוסים ברחבי הארץ ובראשם מפקד היחידה יקתיאל (מייק) בן יעקב, התאספו ע"מ לפגוש ולהכיר מקרוב את משפחות הנעדרים השונים, בינהם משפחות של נעדרים שטרם אותרו.

באירוע נשא דברים סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן שהודה ליחידה על הסיוע הנרחב לכוחות הביטחון השונים, על תרומתה הייחודית לבטחון האזרחים והיישובים בשגרה ובחירום, ועל היותה היחידה המובילה בארץ בתחום איתור הנעדרים. "יחידת הכלבנים בכפר תפוח היא עוד סמל בוהק של התנדבות למען הקהילה ולמען עם ישראל ברחבי הארץ", הוסיף סגן השר.

ח"כ מוטי יוגב שנכח גם הוא באירוע שיתף את הנוכחים שאך לא מזמן נחשף לראשונה לפעילות היחידה וכבר הספיק לראות פעילות מצילת חיים של המתנדבים.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן נשא נאום מרגש ואמר שהוא גאה שבשומרון קמה היחידה המופלאה ששמה בראש מעייניה את ערך הצלת החיים תוך סיכון מינימלי של חיי אדם. הוא הוסיף שהפעולות השונות של היחידה בתחום הבטחון בהתישבויות מהוות דוגמה ומופת וקיווה להמשך שיתוף פעולה מוצלח.