אמהּ של יסמין וינטה ז"ל: "קוראת להורים לצאת למחאה. תינוק בגיל הזה לא יכול להגיד שפוגעים בו" - 0404
+

אמהּ של יסמין וינטה ז"ל: "קוראת להורים לצאת למחאה. תינוק בגיל הזה לא יכול להגיד שפוגעים בו"

דיון דחוף נערך היום (ג'), בוועדה לזכויות הילד בכנסת אודות הדחיפות והצורך שבקידום חוקי הפיקוח על מעונות היום לפעוטות והצבת מצלמות במעונות בעקבות כתב האישום שהוגש כנגד הסייעת בהריגתה של יסמין וינטה ז"ל בפעוטון.

דורינה וינטה, אמה של התינוקת יסמין ז"ל שנהרגה בפעוטון בפתח תקווה, השמיעה קול זעקה במהלך הדיון במטרה לנסות ולמנוע את האסון הבא ובמטרה להאיץ את חקיקת חוק המצלמות. 

דורינה התקשתה לדבר עקב קשיי שפה והכאב באובדנה הגדול אך בכל זאת העבירה מסר להורים ברחבי הארץ – לצאת למחאה.

דורינה אמרה בדמעות: "אני יודעת שלא נוכל לעשות דבר כדי להחזיר את התינוקת שלי אבל אני רוצה לעזור לילדים אחרים ולחייב לשים מצלמות בגנים. אני יודעת שבארץ הזו כשהתינוקות בני שלושה חודשים האמא חייבת לשים אותם בגן כי היא צריכה לחזור לעבוד. תינוק בגיל הזה כל כך קטן, הוא לא יכול להגיד לאמא שלו שהוא לא רוצה ללכת לשם כי פוגעים בו. אני קוראת להורים אחרים לצאת למחאה".

מנכ"לית המועצה לשלום הילד, עו"ד ורד וינדמן: "השרים צריכים להגיע לכאן ולתת תשובות לילדים, להורים, לחברי הכנסת ולציבור. מה קרה פה בימים האחרונים? נחשפנו למקרה מוות נוראי במעון. ומנגד, חוק המצלמות נדחה שוב וחוק הפיקוח לא קודם. 

יושבים פה משרדי הממשלה והדברים שלהם מקוממים! כמה שנים אומרים שלוקחים בחשבון? כמה שנים עורכים דיונים? כמה שנים מחשבים?. חוק הפיקוח וחוק הצבת המצלמות צריכים לעבור עכשיו. עוד בכנסת הזו. ללא דיחוי! אי אפשר לחכות יותר".