אב שכול לרמטכ״ל: ״בני המת ואני מבקשים ממך לשקול שנית ולקדם את גיבור ישראל, עופר וינטר״ - 0404
+
אב שכול לרמטכ״ל: ״בני המת ואני מבקשים ממך לשקול שנית ולקדם את גיבור ישראל, עופר וינטר״ דובר צה"ל

אב שכול לרמטכ״ל: ״בני המת ואני מבקשים ממך לשקול שנית ולקדם את גיבור ישראל, עופר וינטר״

משה קינן, אביו של אביהוא ז״ל, לוחם בסיירת גבעתי ששימש אף כמפקד הלוחמה בטרור של היחידה ונפל בפעולה מבצעית ברצועצ עזה, פנה לרמטכ״ל גדי איזנקוט וביקש כי ישקול שנית את החלטתו התמוהה שלא לקדם את תא"ל עופר וינטר.

את הפנייה ביצע קינן על דעת עצמו, תוך שהוא מאוכזב קשות כי וינטר ממודר על רקע היותו חובש כיפה. קינן, הזכיר לרמטכ״ל כי גם בנו שנפל, נהג לקרוא עם חייליו ״שמע ישראל, כראוי לכל לוחם עברי״ וכי ביחידה נתנו לכך כינוי: ״נוהל אביהוא״.

קינן הפיץ ברשת החברתית את מכתבו לאיזנקוט: ״שלום לך אדוני הרמטכ"ל גדי אייזנקוט. כותב לך אב שכול, אבא של סמ"ר אביהוא קינן הי"ד. אביהוא בני היה לוחם נועז בסיירת גבעתי ואף מפקד הלוט"ר של היחידה. הוא נפל בכ"ח אלול תשס"ג, 25.9.2003, יומיים לפני ראש השנה, בפעולה נועזת של מעצר מחבל במחנה הפליטים אל-בורג', קן הצרעות של עזה.

את מורשת הקרב הנועז הזה לומדים עד היום בגבעתי ולא רק שם. על הקרב הזה קיבלו ציון לשבח שני אנשים: סמ"ר אביהוא קינן , בני הקדוש, ויבדל לחיים ארוכים, המג"ד באותו הזמן: רס"ן עופר וינטר.

אני רוצה לספר לך, אדוני הרמטכ"ל, שעופר (כך הוא נקרא במשפחתנו) היה מושא להערצה לבני אביהוא ז"ל אך לא רק לו, אלא לכל הנופלים הרבים מחטיבת גבעתי, ולהבדיל, מושא להערצה לכל אלפי פקודיו של תת אלוף עופר וינטר, אשר עדיין לובשים מדים, ואינם יכולים להתייצב ולומר: 'אדוני הרמטכ"ל, אנחנו מרגישים מושפלים וכואבים עד עמקי נשמתנו'.

אני רוצה לספר לך, אדוני הרמטכ"ל, סיפור קטן על בני אביהוא. לפני כל פעולה מבצעית אביהוא היה קורא עם חייליו: "שמע ישראל" כראוי לכל לוחם עברי. ביחידה קראו לזה: "נוהל אביהוא" זו מורשת הקרב שנתקבעה בגבעתי וזו היתה גם קריאתו של מח"ט גבעתי עופר וינטר במבצע צוק איתן.

אביהוא בני המת ואני אבא שלו, שחי כדי להפיץ ולהמשיך את מורשתו, מבקשים ממך: אנא שקול שנית, חשוב מאד לקדם לוחם וקצין מעולה כמו עופר וינטר!! בברכה, משה קינן, אבא של אביהוא״.