ליברמן: "חמאס משתמש באותו ההליום שאנו מספקים לבתי חולים בשביל בלוני תבערה" - 0404
+
ליברמן: "חמאס משתמש באותו ההליום שאנו מספקים לבתי חולים בשביל בלוני תבערה" אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ליברמן: "חמאס משתמש באותו ההליום שאנו מספקים לבתי חולים בשביל בלוני תבערה"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ביקר הבוקר (ג'), באוגדת עזה וביישובי העוטף ודיבר על חיילינו היקרים ששומרים על שגרת החיים של התושבים, על עפיפוני ובלוני התבערה וכן על פינוי נתיב האבות. 

ליברמן: "ראיתי ופגשתי את המפקדים בשטח, את החיילים, אני חושב שעם ישראל חייב להם חוב ענק, עצם העובדה שלמרות כל מאמצי הטרור אנחנו ממשיכים בשגרת חיים כולל פה בעוטף עזה, כמעט באין מפריע, זה בזכות אותם חברה צעירים שעומדים פה בגבורה ופועלים בצורה מקצועית ונחושה.

אני גם רוצה להעביר מסר לשכנינו פה ברצועת עזה, תושבי עזה, אתם למעשה הפכתם לבני ערובה של שלטון החמאס. אתם יכולים לבנות עתיד הרבה יותר טוב עבור הילדים שלכם, אתם יכולים לקבל את כל הסיוע ההומניטארי, הכלכלי, האזרחי, אבל דבר ראשון תעיפו את שלטון החמאס. אנחנו מבקשים עוד פעם ופונים אליכם, תפעילו אתם לחץ על ראשי חמאס קודם כל להחזיר שבויים ונעדרים.

עצם החזרת השבויים והנעדרים פותחת צוהר ענק, מבטיחה סיוע הומניטארי וכלכלי עבור כל תושבי עזה, ועד ששלטון חמאס יימשך לצערי הסיכוי לדו-קיום, לשיתוף פעולה, לעתיד טוב יותר לתושב עזה – פשוט לא קיים.

שני שליש מכל העפיפונים והרחפנים אנחנו מצליחים ליירט, למרות גידול בשימוש בכלי הזה גם כאן חמאס מנצל בצורה הכי נבזית וצינית את המערך הרפואי של רצועת עזה. אותו הליום שאנחנו מספקים לבתי חולים, לציוד רפואי, לשימוש בעיקר ב-MRI, במקום שההליום הזה ילך אכן לאותם חולים שזקוקים לשירות MRI הם משתמשים בו לרחפנים כדי לשגר ולהצית שדות פה בדרום.

לכן אנחנו יודעים עם מי יש לנו עסק, אנחנו מכינים תשובה גם לאותו שליש של אותם מעופפים שמשגרים לכאן, אני חושב שהם מותחים את החבל יותר מדי ובסופו של דבר החבל הזה ייקרע".

כשנשאל האם הוא תומך בפינוי נתיב האבות, ענה שר הביטחון: "פינוי נתיב האבות זה חלק מן ההסדר שכולם התחייבו עליו, גם המתיישבים, גם הממשלה, הצענו אלטרנטיבה עבור תושבי נתיב האבות, אבל אני מקווה שהפינוי הזה יסתיים ללא אירועים חריגים. נפתח את היישוב, נמשיך לבנות".