למידה מבוססת פרויקטים מתרחבת בחולון והשנה הצטרף לשיטה גם בית הספר היסודי ישעיהו - 0404
למידה מבוססת פרויקטים מתרחבת בחולון והשנה הצטרף לשיטה גם בית הספר היסודי ישעיהו מרים עציון

למידה מבוססת פרויקטים מתרחבת בחולון והשנה הצטרף לשיטה גם בית הספר היסודי ישעיהו

תלמידי בית ספר ישעיהו נחשפו השנה לשיטת הלמידה מבוססת הפרויקטים, שפועלת במוסדות חינוך רבים בחולון. זוהי שיטת הוראה שבה מוּנְחוֹת קבוצות תלמידים בשלבי חקר סביב נושא נבחר. למידה בדרך זו מעודדת שיתוף פעולה בין התלמידים, הקניית ידע תוך חקירה במקורות מידע מגוונים ולמידה פעילה אשר מעצימה את הביטחון האישי של כל תלמיד ומאפשרת לכל תלמיד במה להציג את ידיעותיו ואת כישורי, תוך הכוונה והנחיה של המורה בכיתה.

שכבות בית הספר השונות בחרו שאלה אשר סביבה נערך חקר וכן למידה מעמיקה בקבוצות, תוך מתן משוב והכנת תוצר סופי מוחשי, כגון: דגם, ציור, שיר או הצגה, שאותו הציגו התלמידים בפני ההורים, תוך הסבר תהליך הלמידה.

לדוגמה, כיתות ו' חקרו את התנאים הנדרשים ליצירת גינה ואף הקימו גינה לימודית בחצר בית הספר; כיתות ה' חקרו בנושא "ממציאים והמצאות ישראליות" והקימו תערוכת דגמים והמצאות טכנולוגיות מקוריות; כיתות ד' עסקו בנושא "המנהיגות", במסגרתו חקרו את השאלה: מה גורם לאנשים להצליח? הילדים התמקדו בדמויות שתרמו, השפיעו והצליחו במשך 70 שנות קיומה של המדינה בתחומים שונים, כגון: חברה, ספורט, ספרות ובידור, כאשר פרויקט הסיום היה הפקת תכנית "חיים שכאלה". במהלך עבודת החקר  ערכו התלמידים סקר בקרב קרוביהם על דמויות משפיעות, למדו כיצד לכתוב קורות חיים והכירו את תכונות הדמויות מתוך מפעל חייהן. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]