קצינים בחטיבות הקרביות זועמים על אי קידומו של וינטר: ״לא הצבא שגדלנו עליו״ - 0404
+
קצינים בחטיבות הקרביות זועמים על אי קידומו של וינטר: ״לא הצבא שגדלנו עליו״ 0404

קצינים בחטיבות הקרביות זועמים על אי קידומו של וינטר: ״לא הצבא שגדלנו עליו״

זעם רב בקרב קצינים בחטיבות הקרביות – קצינים בגבעתי, גולני, צנחנים, הנדסה, כפיר, נח״ל, שריון וכן בסיירות על החלטת הרמטכ״ל להמשיך ולהקפיא את הקצין המצטיין תא״ל עופר וינטר ולא לקדמו.

הקצינים טוענים כי מדובר במהלך שגוי, מהלך שאינו ברור ובעיקר מהלך שמלמד כי צה״ל משתנה לנגד עיננו וממדר קצינים טובים ואיכותיים לטובת אג׳נדות שמאל.

״זה לא הצבא שגדלתי עליו. זה לא הצבא שאני וחבריי גדלנו עליו. זה לא מקצועי. פשוט לא מקצועי. כולם בהלם״, אמר לחדשות 0404 קצין בגדוד 12 של גולני.

קצין בחטיבת גבעתי, שעבד תחת עופר וינטר בעת ששימש מח״ט בחטיבה: ״אין שיחה על הקרבה ומפקדים המהווים מודל לחיקוי שבה לא עולה השם של עופר וינטר. הוא הדוגמא הכי טובה לכך. ההחלטה לעצור את קידומו היא בושה וחרפה לצה״ל כולו. אני מאוכזב קשות. אני מכיר את עופר היטב. שרתתי תחתיו. הוא הכי לויאלי שיש לצבא ואני בטוח שגם את התגובה הזאת שלי הוא לא אוהב וזאת רק כדי שלא לפגוע בצבא״.

קצין ב-101 בצנחנים: ״מי שהלך אחריו בקרבות, מי שראה אותו מפקד על חטיבת גבעתי ונספחיה, כולל צנחנים ב״צוק איתן״, לא יכול שלא להתפעל ממפקד אדיר. אי אפשר להבין את ההחלטה הזאת״.

קצין בשריון: ״אישית – הייתי רוצה עוד ועוד מפקדים בצבא כמו עופר וינטר. אני לא יודע מהי הסיבה לאי קידומו ואני חייב לציין שאני בהחלט מופתע״.

קצין נוסף בחטיבת גבעתי: ״הלם בחטיבה, הלם בקרב רבים בצה״ל. בוא תראה את הוואטסאפים שאנחנו כותבים אחד לשני. המהלך הזה מאוד לא ברור. זה נראה כמו משהו אישי ובטח שלא על רקע מקצועי״.

קצין בהנדסה קרבית: ״מפקד נערץ מקדמים ולא מדיחים. אין לי מושג מה עומד מאחורי ההחלטה ואין בה שום דבר הגיוני הנראה לעין״.

קצין בנח״ל: ״יצא לי להכיר את עופר וינטר. פספוס אדיר של הצבא שמוותר על קצין כל כך טוב״.

קצין בכפיר: ״במילה אחת – אכזבה. אני מאוכזב מאוד כקצין בצה״ל שמראים למפקד מצוין את הדלת החוצה רק בגלל שהוא חובש כיפה על ראשו. אין לי שום הסבר אחר למהלך הזה. מפחיד אותי לחשוב מה יקרה לכל קצין דתי שיגיע לשלב הקידום. האם המטרה של צה״ל לגרום לדתיים שלא לגשת לתפקידי קצונה? כך זה נראה״.