כיפת ברזל נגד כיפות על הראש: הרמטכ״ל נגד דתיים בצה״ל - גם אם מדובר בקצין הטוב ביותר - 0404
+
כיפת ברזל נגד כיפות על הראש: הרמטכ״ל נגד דתיים בצה״ל – גם אם מדובר בקצין הטוב ביותר דובר צה"ל

כיפת ברזל נגד כיפות על הראש: הרמטכ״ל נגד דתיים בצה״ל – גם אם מדובר בקצין הטוב ביותר

זה לא מקרי. לא מדובר כאן כלל בהחלטה מקצועית. החלטת הרמטכ״ל, רב אלוף גדי איזנקוט, שלא לקדם את המפקד הטוב ביותר שיש כיום לצה״ל נובעת רק מסיבה אחת: החלטת השמאל.

השמאל הקיצוני מצוי כבר מזמן עמוק בתוך צה״ל. אנשי קרן מנדל מחנכים את המפקדים, מחדירים תפיסה שמאלנית מעוותת וזרועות של הקרן לישראל החדשה כבר מזמן מנהלות את העניינים בצבא וגם את הרמטכ״ל.

השמאל לא רוצה דתיים בצבא. מבחינתו, הדרת המסורת מישראל חשובה מביטחונה של מדינתנו הקטנה. להוריד לחיילים הדתיים את הזקנים חשוב יותר מירי צלפים לעבר מחבלים בגבולות. להחדיר נשים לתפקידים קרביים ולהוריד את הרף המבצעי, עד כדי פגיעה ביכולת הצבאית, חשוב יותר מאשר לחזק את השורות. נשים בטנקים, קידום מגדרי, שירותים משותפים לחיילים וחיילות, החדרת תכנים הזויים למערך החינוך של צה״ל, הכנסת גופי שמאל להרצאות ולחינוך לוחמים ועוד ועוד – זו האג׳נדה הקיימת של מערכת הביטחון והמפקד של צה״ל – איזנקוט.

אמש, ישבה קבוצת עיתונאים ודיברה על סבב המינויים הצפוי. אמרתי לחבריי – אם הרמטכ״ל יקדם את תא״ל עופר וינטר, אני אעמוד באמצע הכביש עם שלט ועליו כיתוב שיבהיר עד כמה שאני טיפש. כל כך היה ברור לי שהקצין הכי טוב שיש כיום לצה״ל, לא יקודם לשום מקום וזאת רק בגלל הכיפה שעל ראשו. במקום להתפאר בה – צה״ל יורק עליה. מבזה אותה, מבזה את דת ומסורת ישראל.

רוח הקרב של וינטר אינה מתאימה לחזון הצה״לי. היא אינה תואמת לחזון השמאל לפנק את אוייבינו בסל הטבות, להגיב בקטנה לאוייב, לזרוק לוחמים המסכנים חייהם למען כולנו היישר אל מאחורי סורג ובריח. רוח צה״ל כיום היא רוחו של סגנו של איזנקוט עד לאחרונה, יאיר גולן, שאמר כי הוא מזהה בארצנו תהליכים של גרמניה הנאצית.

הניסיון של הרמטכ״ל לגרום לעופר וינטר לפרוש מהצבא ובמילים אחרות להדיח אותו, הוא זהה לניסיונות השמאל להפיל את ראש הממשלה בנימין נתניהו. אל תטעו לרגע אחד – הכל מונע מאג׳נדות.

*גילוי נאות: הכותב – חבר ילדות של עופר וינטר