נתניהו: "הציעו להם מדינה פעמים רבות. זה נדחה כי תמיד היה מותנה בכך שלא תהיה מדינה יהודית" - 0404
+
נתניהו: "הציעו להם מדינה פעמים רבות. זה נדחה כי תמיד היה מותנה בכך שלא תהיה מדינה יהודית" חיים צח, לע״מ

נתניהו: "הציעו להם מדינה פעמים רבות. זה נדחה כי תמיד היה מותנה בכך שלא תהיה מדינה יהודית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ראשון), בפורום הגלובלי של הוועד היהודי-אמריקאי בבנייני האומה בירושלים לפגישתם המיועדת של טראמפ וקים ג'ונג-און ואמר כי אסור שלמשטרים מסוכנים יהיו פצצות אטום. 

נתניהו: "אסור שלמשטרים מסוכנים יהיו פצצות אטום. אנו יודעים שבעוד יומיים ייפגש הנשיא טראמפ עם קים ג'ונג-און. אני חושב שכמונו, העולם כולו מתפלל להצלחת מאמץ זה. דמיינו לכם שהנשיא טראמפ ישוב הביתה עם הסכם כלשהו ובריטניה, צרפת וגרמניה יאמצו אותו, ודרום קוריאה ויפן יאמרו שזה מסכן את קיומן. הייתם חושבים שמישהו יקשיב להן, לא? אותו הדבר קורה עם ההסכם עם איראן. ההסכם הזה התקבל בברכה על ידי רבים בקהילה הבינלאומית שאינם בטווח הטילים של איראן. אך ישראל, ערב הסעודית ואחרים אמרו שההסכם הזה ייתן לאיראן בסופו של דבר ארסנל גרעיני והם ישתמשו בו קודם נגדנו, ואז, עם הטילים ארוכי-הטווח שהם בונים ושההסכם אינו מונע מהם לבנות, הם ישתמשו נגד כל השאר.

הבעיה שאנו ניצבים בפניה היא כזאת: הסיבה שאין לנו שלום היא אינה היעדר מדינה פלסטינית. הציעו להם כזאת פעמים רבות, והיא נדחתה פעמים רבות, מפני שזה תמיד היה מותנה בכך שלא תהיה מדינה יהודית.

דמיינו מה היה קורה אם הנשיא עבאס לא היה משקיע מאות מיליוני דולרים כל שנה בתשלומים למחבלים שרצחו אזרחים תמימים ולמשפחות המחבלים. דמיינו מה היה קורה לו היה משקיע את הסכומים הללו בפרויקט השלום. דמיינו שהם היו משקיעים את זה ברמאללה, או אפילו בעזה. דמיינו את ההשלכות של זה. זה היה משנה את העולם, הפלסטינים היו יכולים לשאוף להיות מדענים ורופאים. במקום זאת הם מציבים אנדרטאות לרוצחי המונים. זה מה שיש אצלם – האם רואים את זה כאן או בכל מקום אחר? לא.

זה אף פעם לא היה על מדינה פלסטינית, זה תמיד היה על המדינה היהודית. הכירו במדינה היהודית, הפסיקו לשלם למחבלים והשקיעו בשלום".