ראש העיר פתח תקווה: "אעשה כל שביכולתי על מנת לקדם במיידי את חוק הפיקוח על מסגרות חינוך פרטיות" - 0404
+
ראש העיר פתח תקווה: "אעשה כל שביכולתי על מנת לקדם במיידי את חוק הפיקוח על מסגרות חינוך פרטיות" באדיבות המשפחה

ראש העיר פתח תקווה: "אעשה כל שביכולתי על מנת לקדם במיידי את חוק הפיקוח על מסגרות חינוך פרטיות"

ראש עיריית פתח תקווה, איציק ברוורמן, שיגר הבוקר (ראשון), מכתב ליו”ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס בדרישה להוביל חקיקה בהולה בעקבות המקרה המזעזע של רצח הפעוטה יסמין וינטה ז"ל, השבוע בעיר "עלינו לפעול יחד כדי ללחוץ על הכנסת לקדם מיד חוק פיקוח על מסגרות חינוך פרטיות ובעיקר לפעוטות".

"בין רגע הפכה הפעוטה יסמין וינטה ז"ל לילדה של כל מדינת ישראל אין אדם אחד שליבו פועם בו ולא הזדעזע מהמקרה הנורא", כתב ברוורמן בפתח מכתבו "המקרה המזעזע של יסמין ועוד מאות מקרי התעללות בילדים בגנים פרטיים ברחבי הארץ, מחייבים אותנו מוסרית לגייס את כל ההשפעה שלנו כראשי רשויות כדי למנוע את האסון הבא".

ברוורמן מתאר במכתבו מצב עגום בו בשנים האחרונות נפתחו מאות תיקים בגין אלימות מצד אנשי צוות כלפי קטינים בגנים פרטיים. תינוקות חסרי אונים חווים גילויי אלימות מצד הצוות המטפל. "יש לפעול בכדי שהמדינה תחוקק חוק שיחייב פיקוח על גננות המפעילות גן פרטי ומעונות יום. נוסף על כך על מבני הגן לעבור פיקוח, כך גם באשר לתנאי קבלת צוות העובדים וכמובן קבלת רישיון להפעלתו".

ראש העיר הכריז כי ישתמש בכל האמצעים העומדים לרשותו על מנת לפעול יחד עם ראשי ערים נוספים בכדי ללחוץ על הכנסת לקדם באופן מידי חוק פיקוח על מסגרות חינוך פרטיות ובעיקר לפעוטות. (בתמונה: יסמין וינטה ז"ל)