צפו: כך סיכלו כוחותינו מנהרת טרור ימית התקפית של חמאס סמוך לשטח ישראל - 0404
+
צילום: דובר צה"ל

צפו: כך סיכלו כוחותינו מנהרת טרור ימית התקפית של חמאס סמוך לשטח ישראל

הותר לפרסום, כי במהלך תקיפות צה״ל ברצועת עזה בשבוע שעבר, תקפו כוחותינו מחיל האוויר מוצב צבאי של הכוח הימי המיוחד של חמאס בצפון רצועת עזה. במסגרת התקיפה סוכלה מנהרת טרור התקפית שיצאה מהיבשה לכיוון הים. המנהרה מוכרת לצה"ל שעקב אחריה במשך מספר חודשים.
 
המנהרה, באורך של עשרות מטרים, יצאה קרובה מאוד לישראל והיא סוכלה דרך האוויר. בצה"ל מעריכים שכדי להגדיל את טווח הפעולה, מחבלי חמאס משתמשים בכלים אזרחים – כלים ממונעים תת מימיים איתם ניתן להתקדם קילומטרים בודדים.
 
תקיפת מנהרת הטרור מתווספת לשורת תקיפות צה"ל ברצועת עזה בתגובה לירי מטחי הרקטות לעבר שטח ארצנו. בתקיפות, כזכור, לא נפצע אף לא מחבל חמאס אחד.
 
המנהרה, הינה מנהרת טרור ימית ייחודית המאפשרת יציאה חשאית מהמוצב לעבר הים, וממנה ניתן היה לבצע פעולות טרור בצלילה במטרה לפגע באזרחים ובחיילי צה"ל. תקיפת תוואי המנהרה היא חלק ממערכה כנגד הכוח הימי של חמאס שמתבצעת בשנה האחרונה.
 

דובר צה"ל

 

מצה"ל נמסר כי: "צה״ל לא יאפשר פגיעה בביטחון מדינת ישראל וימשיך לפעול בנחישות כנגד הטרור מכל סוגיו. צה״ל נחוש להמשיך לבצע משימתו להגן על אזרחי מדינת ישראל וריבונותה". (צילומים: דובר צה"ל).