"על חם": נעצרו גנבים שגנבו לוחות פיקוד של כלים הנדסיים בשווי של למעלה ממיליון שקלים - 0404
+
"על חם": נעצרו גנבים שגנבו לוחות פיקוד של כלים הנדסיים בשווי של למעלה ממיליון שקלים דוברות המשטרה

"על חם": נעצרו גנבים שגנבו לוחות פיקוד של כלים הנדסיים בשווי של למעלה ממיליון שקלים

בתום חקירה סמויה, המשטרה חשפה ועצרה 'על חם' חוליית פורצים המורכבת מ-3 חשודים שפעלו בתחכום, ופרצו וגנבו לוחות פיקוד של כלים הנדסיים ברחבי הארץ בשווי מוערך של למעלה ממיליון שקלים – עבורם דרשו כופר תמורת השבתם.

במהלך השבועות האחרונים מתנהלת במשטרה חקירה סמויה בעקבות כ-24 מקרים (12 מתוכם באזור ירושלים) עליהם דווח בתחנות המשטרה ברחבי הארץ אודות פריצה לכלים הנדסיים, גרימת נזק וגניבתם של לוחות פיקוד (שלטים) מתקדמים בשווי עשרות ומאות אלפי שקלים.

מדובר בלוחות פיקוד המפעילים את הכלי ההנדסי, חוסר או תקלה בלוח פיקוד זה משמעו כלי מושבת שלא ניתן להפעילו וכן הפסד כספי לבעליו.

מהחקירה עלה החשד, כי דפוס הפעולה בו נהגו לפעול חברי החוליה, הינו פריצה לכלים הנדסיים וגניבה של לוחות הפיקוד מהם ומחלקם, על פי החשד, גנבו גם רכיב פיקוד נוסף. שווים הכללי המוערך של החלקים שנגנבו עומד על מעל למליון שקלים.

דוברות המשטרה

עוד עלה החשד, כי טרם עזיבתם עם החלקים הגנובים, 'דאגו' החשודים להשאיר פתק ובו מספר טלפון באמצעותו על פי החשד דרשו מבעלי הכלים תשלום של אלפי ועשרות אלפי שקלים בעבור השבתם של לוחות הפיקוד. 

כאמור, החקירה הביאה לאיתור זהותם של 3 חשודים בשנות ה-20 לחייהם, שעל פי החשד פעלו יחד כחולייה.

ביום ד' (6.6.18) האחרון בשעות הלילה, תפסו השוטרים ועצרו 'על חם' את 3 החשודים בזמן שעפ"י החשד פעלו בדפוס פעולה דומה וניסו לפרוץ לכלי הנדסי נוסף במטרה לבצע את זממם. 

ברשותם של החשודים נתפס לוח פיקוד גנוב וכן כלי פריצה רבים שעפ"י החשד שימשו אותם בביצוע העבירות.

החשודים הובאו לחקירה ביחידת הפשעים של מרחב קדם בחשד לסחיטה באיומים לשם קבלת כופר, התפרצות וגניבה, קשירת קשר לעשות פשע ועבירות נוספות. בית המשפט האריך את מעצרם עד לתאריך ה-12.6.18.

חקירת המשטרה נמשכת במטרה להגיע לבעלי משאיות \ מנופים \ כלים הנדסיים נוספים שייתכן ונפלו קורבן לדפוס פעולה דומה. 

דוברות המשטרה

מיד עם קבלתם של הדיווחים במשטרה אודות הפגיעה בכלים ההנדסיים, הבינו החוקרים כי ייתכן ומדובר בתופעה רחבת היקף החולשת על רחבי הארץ, ובבדיקה ושיתוף פעולה בין תחנות המשטרה עלו דיווחים בעלי דפוס פעולה דומה שהביאו לחקירה הסמויה ולבסוף למעצרם של החשודים והפסקת העבירה.

מהמשטרה נמסר כי: "נמשיך במאבק נחוש ובלתי מתפשר כנגד כל פגיעה או ניסיון לפגוע בחקלאים ובבעלי החברות המחזיקים ומפעילים מדי יום מאות כלים הנדסיים יקרי ערך המשמשים הן לצרכי בניה, חקלאות ומגוון הענפים השונים התורמים למשק והכלכלה.

כשהבנו את היקף העבירה ברחבי הארץ, ידענו שבכל יום בו חברי החוליה חופשיים ייתכן ויגרם נזק כלכלי לעשרות אנשים בהם בעלי הכלים עצמם והאנשים מקבלי השרות. לכן פעלנו לילות כימים על מנת לאתר את החשודים ולהביאם מאחורי סורג ובריח".