הפרקליטות מערערת על עונשו של לוחם מג״ב. עו''ד אמיר: "מרדף אחר לוחם שהגן על גבולות הארץ" - 0404
+
הפרקליטות מערערת על עונשו של לוחם מג״ב. עו"ד אמיר: "מרדף אחר לוחם שהגן על גבולות הארץ" חוננו

הפרקליטות מערערת על עונשו של לוחם מג״ב. עו"ד אמיר: "מרדף אחר לוחם שהגן על גבולות הארץ"

עו"ד ציון אמיר פרקליטו של לוחם מג"ב בן דרי אשר במהלך הפס"ד ביום הנכבה לפני כ-4 שנים, גרם למותו של אחד המתפרעים במקום, הורשע בגרימת מוות ברשלנות, ומרצה 9 חודשי מאסר בגין הרשעתו, תוקף הבוקר (ראשון), בחריפות את החלטת הפרקליטות לערער ברגע האחרון על עונשו.

בן דרי הורשע בבימ"ש המחוזי בירושלים, במסגרת עסקת טיעון בה הודה בכתב אישום מתוקן, ועל פיה הצדדיים יטענו כל אחד באופן חופשי לעניין העונש. בסיומו של משפט הטיל בימ"ש המחוזי על דרי 9 חודשי מאסר, אותם החל לרצות לפני כחודש. בסוף השבוע, ברגע האחרון בטרם הסתיימו 45 ימים בהם יכלה הפרקליטות לערער, הגישה כאמור הפרקליטות ערעור על העונש, מנגד גם בן דרי הגיש ערעור על חומרת העונש.

"הגשת ערעור ברגע האחרון וביום האחרון, ע"י פרקליטות המדינה, היא מעשה שלא יעשה" תקף עו"ד אמיר, "בכלל ערעור על קולת העונש, בנסיבות האלו, מעורר תמיהה גדולה, וביחוד כאשר מדובר במעשה אשר במהותו הוא רשלנות, של לוחם שמעד בעת מילוי תפקידו, ההחלטה להגיש ערעור היא שערורייתית בעיני ולא פלא שבעקבות החלטות כאלו מתעוררות יוזמות חקיקה כמו של ח"כ דודי אמסלם שעניינן למנוע מהפרקליטות לערער במקרים כאלו. צריך לשאול האם מבין כל 'העוולות' שקורות בחברה שלנו, מצאה הפרקליטות דווקא לרדוף אחרי חייל לוחם ששילם מחיר יקר בשעה שהגן על גבולות הארץ". הוסיף אמיר.

מנכ"ל ארגון חוננו שמואל זנגי מידד שמסייעת למשפחתו של בן דרי תקף בחריפות אף הוא את ההחלטה להגיש ערעור ולדרוש את החמרת עונשו של החייל: "בושה וחרפה. הרדיפה אחר חיילים שנשלחים להגן על כולנו היא אובססיבית, לא רואים מוטיבציה כזו במערכת המשפט כשמדובר בטרור נגד חיילנו ואזרחינו. כבר אמרו חז"ל "המרחם על האכזריים סופו שיתאכזר על הרחמנים".