'הֶן עָם לְבָדָד יִשְׁכֹּן וּבַגּוֹיִם לֹא יִתְחַשָּׁב' - על ביטול המשחק נגד ארגנטינה - 0404
+
'הֶן עָם לְבָדָד יִשְׁכֹּן וּבַגּוֹיִם לֹא יִתְחַשָּׁב' – על ביטול המשחק נגד ארגנטינה Agencia de Noticias ANDES

'הֶן עָם לְבָדָד יִשְׁכֹּן וּבַגּוֹיִם לֹא יִתְחַשָּׁב' – על ביטול המשחק נגד ארגנטינה

ניסיתי לחשוב על מה שקרה השבוע עם ביטול משחק הכדורגל של ישראל נגד ארגנטינה והגעתי למסקנה:
מתישהו, בהמשך הדרך, אנחנו נאבד את זכותנו על הארץ. יכול להיות שזה יקרה עוד בזמננו ויכול להיות שזה יקרה בעוד דור או שניים, אבל אני די בטוח שזה מה שיקרה.
———
למה?
כי אנחנו מרבים להתנצל על קיומנו. כי כשאנשים מסויימים (יהודים ולא יהודים כאחד) אומרים 'כיבוש' – אנחנו לא מזדעקים במקום ומעמידים אותם על טעותם. אנחנו כנראה לא מספיק מבינים את זכותנו על הארץ. זכותנו המלאה על כל ארץ ישראל. כל מטר ומטר ממנה, מהירדן ועד הים.
———
אז הסבר למתקשים:
הזכות שלנו היא זכות היסטורית. גורשנו מכאן לפני כאלפיים שנה ע"י הרומאים, שלא הסתפקו בהוצאת היהודים מיהודה. הם רצו להוציא את יהודה מהיהודים והחליפו את שם הארץ ל'פלשתינה' (ולא, לא מדובר על אותם 'פלסטינאים'. הפלישתים היו בכלל אירופאים) ומאז בכל המפות המוכרות – ארץ ישראל נקראת 'פלשתינה'. 
מארק טווין, שביקר בישראל בשנת 1867, מספר על ארץ עזובה ושוממה, ואת ירושלים הוא מתאר כ'עיר קודרת, שוממה וחסרת חיים'. יכול להיות שה'פלסטינאים' היו בדיוק בביקור מולדת בערב הסעודית/מצרים/סוריה/לבנון/עירק וכו' ולכן לא היו בבית?
———
מה שקרה בפועל הוא שבמאה ה13 כבשו הממלוכים את ארץ ישראל ובנו בה מבני דת איסלמיים. בהמשך השליטה עברה לאימפרייה העותומאנית, שהפכה את ארץ ישראל לחצר האחורית שלה. חצר שוממה עם מעט מאוד כפרים (מה שמסביר את דבריו של מארק טווין) ואנרכיה מוחלטת. איש הישר בעיניו יעשה. בסוף המאה ה 19 (בעקבות המהפכה התעשייתית) החל גל הגירה המוני של אזרחי מדינות ערביות לארץ ישראל (שחיפשו לעצמם חיים טובים יותר.. נשמע לכם מוכר, תושבי אירופה?), גל שהתעצם בהמשך בעידוד המנד"ט הבריטי. ואז קרה הבלתי ייאמן: הם החליטו שהם עם עתיק יומין ואנחנו כבשנו אותם. איך לעזאזל נפלנו לתרמית הזאת?
———
החלק הכי עצוב הוא שאנחנו פשוט חוששים 'להרגיז את העולם' ולהגיד בפה מלא שעם כל הכבוד לערבים (ויש כבוד, באמת), אין להם זכות אפילו על גרגר אדמה אחד מאדמתה של ארץ ישראל.
אנחנו לא רוצים 'להעיר את המתים'. בשביל מה להעביר את השגרירות לירושלים? זה ירגיז את הערבים ואת האירופאים. בשביל מה לשחק נגד ארגנטינה בירושלים? זה ירגיז את הערבים והאירופאים. בשביל מה אירוויזיון בירושלים? זה ירגיז את הערבים והאירופאים.
אני חושב שהבנתם את הכוונה שלי.
———
ושלא תטעו בכוונותי. אנחנו רוצים ומייחלים לשלום, ונשמח לחיות בשכנות טובה ובשלום עם כל אזרח/תושב שחי בין הירדן לים, אבל כדי שזה יקרה הם יצטרכו להניח את נשקם ולקבל את קיומנו ואת העובדה הפשוטה שהם 'שוכרים חדר' בבית שלנו ולא הפוך.
———
עכשיו תגידו 'איזה מאמר קיצוני'.
ונכון, כי זה מה שחפרו לכם במשך שנים. אמרו לכם שמי שטוען שארץ ישראל (השלמה) שייכת ליהודים, הוא קיצוני וגזען (בזמן שעובדות היסטוריות וארכאולוגיות מוכיחות אחרת). 
הדרך שלנו צריכה להיות אחרת, והיא מתחילה במעשה פשוט. להבין קודם כל בעצמנו, שזו היא ארצנו – וכל שאר טועני הבעלות (המכנים את עצמם על שם עם שנכחד לפני אלפי שנים) הם פשוט שקרנים המעוותים עובדות היסטוריות.
אחרי שהבנו את זה – מתחילה המשימה האמיתית:
להוציא את הבשורה החוצה בפה מלא, בלי להתנצל ובלי לחשוש מהתוצאות. זו הדרך היחידה לנצח במאבק על התודעה ולשמר את זכותנו על ארץ ישראל בכלל ועל ירושלים בפרט להמשך הדרך. 
ומי שירצה להחרים אותנו (כדורגל/אירוויזיון/מופע מוזיקלי וכו') – ההפסד כולו שלו.
ממילא נכתב עלינו:
'הֶן עָם לְבָדָד יִשְׁכֹּן וּבַגּוֹיִם לֹא יִתְחַשָּׁב'

 

 Barak Nehemiah Bishri