רעידת אדמה בשב״ס: בעקבות הטרדות הסוהרות ע״י מחבלים - נפתחה חקירה פלילית - 0404
+
רעידת אדמה בשב״ס: בעקבות הטרדות הסוהרות ע״י מחבלים – נפתחה חקירה פלילית שירות בתי הסוהר

רעידת אדמה בשב״ס: בעקבות הטרדות הסוהרות ע״י מחבלים – נפתחה חקירה פלילית

חשיפת ערוץ 20 הביאה לרעידת אדמה בשירות בתי הסוהר ולחקירה פלילית. לאחר הכחשה גורפת, מודים כעת בשב״ס כי אכן סוהרות הוטרדו מינית ע״י מחבלים. כזכור, על פי הפרטים שחשף העיתונאי לירן לוי במהדורת חדשות 20, סוהרות צעירות ונאות מראה נדרשו לעבור מהאגף הפלילי לאגף הביטחוני וזאת לאור דרישת בכירי המחבלים לקבל את הבנות כדי שישרתו אותם.

הפרשה הקשה הזאת מתבררת כאחת מהפרשות שצפויות להביא לטלטלה גדולה ולעריפת ראשית בשב״ס. עדויות נוספות ממשיכות וזורמות לידי ערוץ 20. תיאורי הבנות קשים ומטרידים במיוחד. באחד המקרים תפס מחבל בישבנה של הסוהרת. במקרים שונים אחרים ״זכו״ הסוהרות להשפלות ופניות על רקע מיני קשה.

כעת, נציבת שירות בתי הסוהר הורתה על פתיחת חקירה פלילית בפרשה.

תחילת הפרשה, שלשום, כאשר חשף כתב המשטרה והמשפט של חדשות 20  לירן לוי פרשה חמורה של הטרדה מינית של סוהרות בכלא גלבוע. מעדויות שהגיעו עלה כי אסיר בטחוני דרש מקצין המודיעין של הכלא להעביר סוהרות מהאגף הפלילי לאגף הביטחוני על פי מראן החיצוני. על פי העדויות הסוהרים נענו לו כדי לשמור על השקט בכלא.

י', סוהרת באחד ממתקני הכליאה של שב"ס וסוהרת נוספת סיפרו למקורביהן כי קצין המודיעין בכלא הכריח אותן לעבור מאגף פלילי לאגף של המחבלים לאחר שאחד ממנהיגי המחבלים בכלא הבחין בהן וביקש אותן וכל זאת לכאורה על מנת לרצות את המחבלים ולשמור על שקט תעשייתי.

כך סיפרה י', על מה שקרה לה לאחד ממקורביה: "האסיר הביטחוני ראה אותי ואמר לי בואי תעבדי באגף שלי, עניתי לו: ממש לא. יום אחד מפקד המשמרת שלי אמר לי שקצין המודיעין דרש שאעבור לעבוד באגף של האסיר. אמרתי לו שאני לא רוצה. המפקד ענה לי, 'דרשו אותך שם'.

פרטים ותיעוד נוסף וקשה יובאו הערב ב-19:58 במהדורת חדשות 20.