בן שנתיים הובהל לבי"ח לאחר שאחותו חשבה ש"נגמרה לו הבטרייה" ודחפה סוללה לאפו - 0404
+

בן שנתיים הובהל לבי"ח לאחר שאחותו חשבה ש"נגמרה לו הבטרייה" ודחפה סוללה לאפו

פעוט בן שנתיים, תושב הגליל המערבי, הובא בסוף השבוע לחדר המיון במרכז הרפואי לגליל, כשסוללת כפתור נעוצה באחד מנחירי אפו. בני המשפחה סיפרו לצוות כי התינוק ישן במיטתו ואחותו ששיחקה לצידו, דחפה את הסוללה כחלק ממשחק לנחיר אפו, מאחר שחשבה שהוא נרדם כי "נגמרה לו הבטרייה", כמו לצעצוע. הדבר גרם לו מיד להתעורר בבכי משנתו.

לאחר איתור מיקומה של הסוללה, היא נשלפה בשלמותה מבלי שנגרם נזק לאפו של הפעוט. בתום השגחה שוחרר הפעוט לביתו.
 
ד"ר עמיאל דרור, רופא אף אוזן וגרון במרכז הרפואי שטיפל בפעוט: "היה צורך מיידי להוציא את הסוללה מאחר שבניגוד לסוללות אחרות, סוללת כפתור, גם אם אינה מלאה, עלולה תוך זמן קצר יחסית, לגרום נזק לרקמה בשל החומר הכימי שנמצא בה. הנזק מתבטא בנקב במחיצה שעלול להיווצר ולגרום בעיות קשות לפעוט עם הנשימה דרך האף. לפעוט היה מזל רב שהסוללה לא התקדמה לעומק האף או יותר גרוע – לקנה הנשימה או לוושט, אז היה המקרה עלול להסתיים בצורה אחרת לגמרי".

המרכז הרפואי לגליל

 

מבית החולים נמסר כי: "עם יציאת הילדים לחופשת הקיץ בעוד פחות מחודש, יש להקפיד שילדים קטנים יישארו תחת השגחת מבוגרים. צוות מחלקת אף אוזן וגרון חוזר ומדגיש, כי יש להרחיק חפצים קטנים ובמיוחד סוללות ומגנטים, וכן, חפצים חדים, מסביבת ילדים קטנים.

קיימת דרך טובה לזכור איזה חפצים עלולים להיות מסוכנים בסביבת ילדים מתחת לגיל 3 – כל חפץ שנכנס לקופסת סרט צילום של מצלמות ישנות מהווה סכנה. במקרה וגוף זר נכנס לאוזן, לאף או לפה של ילד או ילדה – יש להביאם בהקדם לטיפול במרכז הרפואי הקרוב ביותר". (בסרטון: ד"ר עמיאל דרור, רופא אף אוזן גרון במרכז הרפואי לגליל).