דיון על "מצבן של נשים עזתיות" בהובלת הרשימה המשותפת. פורום הורים למען בריאות ילדינו: ״בושה לכנסת״ - 0404
+
דיון על "מצבן של נשים עזתיות" בהובלת הרשימה המשותפת. פורום הורים למען בריאות ילדינו: ״בושה לכנסת״ 0404

דיון על "מצבן של נשים עזתיות" בהובלת הרשימה המשותפת. פורום הורים למען בריאות ילדינו: ״בושה לכנסת״

דיון סוער בוועדה לקידום מעמד האישה בנושא 'מצבן של נשים עזתיות'. ח"כ נחמן שי תקף את ראשת הוועדה מהרשימה המשותפת "רותמת את הוועדה לקידום המצע הפוליטי שלך". 'ארגון לביא' על רופאים לזכויות אדם מיוזמי הדיון "ארגון שמאל קיצוני – נשיאת הארגון תומכת ב-bds"

דיון סוער התקיים היום (שני), בוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון חברתי, בראשותה של ח"כ מהרשימה המשותפת עאידה תומא סלימאן בנושא "מצבן של נשים עזתיות בצל הסגר על רצועת עזה". הדיון מתקיים בדחיפתם של ארגון השמאל הקיצוני 'רופאים לזכויות אדם' אשר הציג מצגת במקום.

במהלך הדיון בוועדה נרשמים עימותים קולניים רבים בין חברי הכנסת השונים. ח"כ מרב בן ארי התעמתה עם ח"כ חנין זועבי "תתבישי לך, אני בהלם מהדברים, בושה בושה." קראה ח"כ בן ארי לזועבי בעקבות דבריה כי מדינת ישראל עושה פשעי מלחמה.

ח"כ נחמן שי תקף את ראשת הוועדה ח"כ סלימאן "אני עשר שנים בכנסת, שלוש שנים בוועדה – לא ראיתי דיון שכזה. באתי לוועדה זו בכדי לקדם זכויות נשים, אף פעם לא רתמתם את הוועדה למעמד האישה למצע הפוליטי שלך, כמו בדיון הזה" תקף.

בארגון לביא לזכויות אדם ומנהל תקין תוקפים את קיום הדיון "מדובר בדיון שטוב שלא היה מתקיים" אומרים בלביא, "ארגון רופאים לזכויות אדם, הינו ארגון קיצוני ורדיקאלי באופן מיוחד. הארגון מפעיל לחץ ממוקד על מערכת הבריאות ומאלץ אותם לקבל החלטות בניגוד לעמדתם המקצועית. הלחץ מביא להיקף מטופלים הולך וגובר של מטופלים מהרשות הפלסטינית בבתי החולים בישראל, עומס שפוגע באיכות מערכת הבריאות ובמטופלים הישראליים. והכל כאמור ע"י גוף פוליטי קיצוני תחת אצטלה של זכויות אדם".

בלביא מזכירים כי 'רופאים לזכויות אדם' שיתפו פעולה עם ועדת גולדסטון, וכן באתר הארגון מפרסמת נשיאת הארגון והמייסדת רוחמה מרטון תמיכה בחרם על ישראל. בראיון לתקשורת הצהירה מרטון כי "אני רואה את הBDS כתנועה שתעזור לי לגמור את הכיבוש והאפרטהייד". בארגון לביא הוסיפו כי רופאים לזכויות אדם, משנים את מדיניות ישראל באמצעות הפעלת לחץ על משרד הבריאות ומתאם פעולות הממשלה בשטחים, באמצעות הגשת עתירות לבג"צ ובאמצעות פעילות פרלמנטרית בכנסת ישראל, הארגון נתמך בסכומי עתק ע"י מדינות זרות רבות ובהם – גרמניה, הולנד, נורבגיה, שוודיה, שוויץ ומדינות נוספות.

בנוסף, לפני כשנה שלח ח”כ עודד פורר (ישראל ביתנו) לשר הפנים אריה דרעי מכתב בו דרש לפעול כנגד הארגון “אנשי הארגון יוצאים כל העת נגד צה”ל ופעולותיו ואף לוקחים חלק פעיל בתנועת החרם על ישראל (BDS)” כתב פורר. גם פרופ' יורם בלשר, לשעבר יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל ונשיא ההסתדרות הרפואית העולמית יצא כנגד הארגון וכינה אותם "קבוצה פוליטית קיצונית המחופשת לארגון רפואי".

בפורום "הורים למען בריאות ילדינו" שהוקם ע"י הורים לילדים שחלו במחלת הסרטן ואשר נאבק בעומס בבתי החולים בעקבות הטיפול במטופלים מהרשות ומחו"ל קראו לחברי הכנסת לעצור את הפארסה "לא יתכן שמערכת הבריאות לא תוכל להעניק לילדנו את הטיפול הרואי להם, בגלל לחצים של גורמים פוליטיים חיצוניים – אנו ציפייה שחברי הכנסת להדוף את הלחצים ולהסדיר בחוק תיירות מרפא שנדון בימים אלו בוועדת הבריאות גם את הרגולציה על מטופלים מעזה ומאיו"ש. הדיון הזה הוא בושה לכנסת ישראל – צריך לעצור את הפארסה הזו".