נחנכה כיכר לזכר הלוחמים הדרוזים שנפלו במערכות ישראל. השר קרא: "אין לנו מדינה אחרת" - 0404
+

נחנכה כיכר לזכר הלוחמים הדרוזים שנפלו במערכות ישראל. השר קרא: "אין לנו מדינה אחרת"

בטקס לחנוכת כיכר לזכר הלוחמים הדרוזים שנפלו במערכות ישראל, נכחו היום (א'), שר התקשורת איוב קרא, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, ראש העדה הדרוזית בישראל השיח מוואפק טריף, מפקד מחוז ירושלים במשטרה יורם הלוי משפחות שכולות מהעדה הדרוזית ונכבדים נוספים.

הכיכר שנחנכה לזכר 423 הלוחמים הדרוזים שנפלו במערכות ישראל נמצאת ליד משכנה של כנסת ישראל, ממשלת ישראל ובית המשפט העליון.

שר התקשורת, איוב קרא: "כאשר הדרוזים חזקים – ירושלים חזקה. יש לנו קצינים לתפארת שמקריבים את היקר להם למען המדינה הזו. אין לנו מדינה אחרת ואנחנו נשמור על ירושלים המאוחדת לדורי דורות ולנצח נצחים.
הלוחמים הדרוזים הפכו להיות השכפ"ץ של ירושלים. ה' עוז לעמו ייתן ה' יברך את עמו בשלום".

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת: "הקשר עם העדה הדרוזית הוא ברית דמים – ברית חיים. הנצחה בכיכר העיר ירושלים מהווה סמל. את הברית בין מדינת ישראל לעדה הדרוזית עלינו לטפח יום יום. כיכר זו באה לומר לכם בני העדה הדרוזית – תודה".

אם תרצו

 

ראש העדה הדרוזית בישראל, השיח מוואפק טריף: "העדה הדרוזית היא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. בלי אותם לוחמים מדינת ישראל לא הייתה כאן היום. דמם של גיבורי העדה הגן על העיר ירושלים. כעת נקרא בעיר הבירה במקום מרכזי כיכר על שם הלוחמים הדרוזים. אנו מודים היום ללוחמים הדרוזים כולם בשמירה על הבטחון והסדר".

שכיב שנאן, שבנו כמאל נפל לפני מספר חודשים בפיגוע בהר הבית: " אהבה למדינת ישראל נכתבה בדמם של מעל 400 חללים בני העדה הדרוזית. הקיום המשותף שלנו ימשיך לחיות לעד. הקיום המשותף שלנו ימשיך בדמעות ודם נכתב. המקום הטוב ביותר בעולם להיות בו דרוזי זו מדינת ישראל".

ראש אגף פעילים ארצי בתנועת "אם תרצו", תום ניסני: "פעילי תנועת "אם תרצו" באו לחלוק כבוד ללוחמים הדרוזים אשר נפלו במערכות ישראל. כמי שמובילים בארץ את שילובם של בני המיעוטים בחברה הישראלית אנו מברכים על חנוכת הכיכר. כיכר זו מרימה על נס את פועלם של הלוחמים שנפלו". (צילומים: תנועת "אם תרצו").