המשטרה פתחה בחקירה בעקבות סרטון השחתת דגל ישראל בהפגנת הערבים בחיפה - 0404
+
המשטרה פתחה בחקירה בעקבות סרטון השחתת דגל ישראל בהפגנת הערבים בחיפה מתוך הסרטון

המשטרה פתחה בחקירה בעקבות סרטון השחתת דגל ישראל בהפגנת הערבים בחיפה

המשטרה פתחה אמש (ש') בחקירה בחשד להשחתת דגל המדינה בהפגנה אלימה שקיימו ערבים בסוף השבוע בחיפה. החקירה נפתחה בעקבות סרטון שהופץ ברשתות החברתיות בו נצפו רעולי פנים תומכי טרור כשהם חוטפים דגל ישראל מידיה של אישה שעמדה בסמוך אליהם, זרקו אותו לארץ ודרכו עליו. זאת בניגוד לחוק הדגל, הסמל והמנון המדינה.

ההפגנה נערכה ביום שישי האחרון בשדרות בן גוריון בעיר בהמשך להפגנות שקיימו ערביי ישראל בשבועות האחרונים תוך שהם מביעים תמיכה במחבלים העזתים. תומכי המחבלים קראו "עזה, עזה אל ייאוש, נגמור את הכיבוש". בהפגנה השתתפו חברי כנסת ערבים, ביניהם חבר הכנסת איימן עודה ויוסף ג'בארין מהרשימה המשותפת. כ-200 משתתפים בהפגנה.

יו״ר סיעת ישראל ביתנו, ח״כ רוברט אילטוב, אמר בתגובה לסרטון כי, "הבלון של חברי הרשימה המשותפת התפוצץ לכולנו בפנים. הבלוף שהם ניסו למכור לנו על ״הפגנות לא אלימות למען שלום״ התגלה וזה היה רק עניין של זמן עד שנראה את הסיבה האמיתית להפגנות האלה – לכפור בעצם קיומה של מדינת ישראל ולבזות את סמליה".

"כשג׳עפר פרח טען שהתנהגו אליו לא יפה ושהוא בסה״כ ביקש לקיים הפגנה לא אלימה, כל התקשורת רעדה. כשחוטפים בברוטליות לאישה מבוגרת, בלב חיפה את דגל המדינה שלנו, משחיתים ומבזים אותו, אף אחד לא פוצה פה. אני מניח שזה לא באמת מפתיע אותי, זו רוח המפקד. כשחברי הרשימה המשותפת מחפשים כל הזדמנות כדי להסית נגד ישראל, וכשג׳מאל זחאלקה אומר שדגל ישראל גרוע עבורו יותר מסמרטוט, זו התוצאה.

הגיע זמן שנפסיק להתייפייף ולהתרפס בפני אנשים שלא מוכנים לכבד את סמלינו ואת עצם קיומנו כאן. אני קורא לשר לביטחון פנים להורות למשטרה לחקור את האירועים ולמצות עד תום את הדין עם העבריינים ועם מארגני ההפגנה, שהיו אמורים לשמור על הסדר בה".