נשר נותנת אוניברסיטה לכולם - 0404
נשר נותנת אוניברסיטה לכולם עיריית נשר

נשר נותנת אוניברסיטה לכולם

הסתיים המחזור הרביעי של פרויקט אוניברסיטה בעם אותו מובילה זו השנה הרביעית ברציפות, המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר בשיתוף עם אוניברסיטת חיפה.

כ-30 בוגרי התכנית, תושבי העיר, כולם בני 40 ומעלה, סיימו בימים אלה את שנת הלימודים, מתוכם 6 סיימו שנה שלישית וקבלו תעודה על שלוש שנות השכלה. 15 מתוכם גם נרשמו לתכנית קיץ של הפרויקט. טקס הסיום וחלוקת התעודות התקיים באוניברסיטת חיפה.

מנהל המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר, אופיר אבוחצירה, מסר כי "השנה למדו הסטודנטים קורס בפסיכולוגיה. הסטודנטים הממשיכים ילמדו שנה הבאה משפטים". לדבריו, "המחלקה לשירותים חברתיים ממשיכה בקשר עם הבוגרים ומאפשרת תכניות נוספות להעשרה והעצמה אישית וחברתית.

רינת  בן חיים, בוגרת התכנית סיפרה עד כמה התכנית תרמה לה, העצימה אותה, ועד כמה שינתה את תפיסת עולמה. היא ציינה כי נפתחה לה דלת לעתיד, וברכה את השותפים לתכנית ואת צוות המרצים.

את הפרויקט מובילה מטעם המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר, זהבה אשטה, עובדת שכונתית ותיקה במחלקה המספרת כי התכנית מקדמת ומפתחת את המשתתפים, יוצרת בניהם גיבוש חברתי, ומאפשרת השלמת פערים, אופק להמשך ותחושת מסוגלות. "הפעילות שלי בתכנית", סיפרה אשטה, "מספקת אותי מאד מבחינה נפשית, והכרת הטוב של המשתתפים ממלאת אותי שמחה. אנחנו כבר מתחילים איתור וגיוס תלמידים לשנה הבאה, ואני מזמינה משתתפים חדשים לקחת חלק בתכנית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]