כנס חירום של הרבנים הראשיים. מסתמן: רה״מ לא יאמץ את דו״ח הגיור של משה ניסים - 0404
+

כנס חירום של הרבנים הראשיים. מסתמן: רה״מ לא יאמץ את דו״ח הגיור של משה ניסים

מסתמן כי ראש הממשלה בנימין נתניהו, יבחר שלא לאמץ את מסקנות דו״ח הגיור של משה ניסים – כך נודע לראשונה לחדשות 0404. הבוקר נפגשו השניים וניסים הציג בפני ראש הממשלה את המסקנות – שזכו לגינוי מקיף בקרב רבנים ראשיים, חרדים, חובשי כיפות סרוגות ואף בקרב ציבור חילוני וזאת בשל החשש מהתבוללות, במידה והמסקנות יתקבלו.

ראש הממשלה, צפוי להתייעץ בעניין עם הרבנים הראשיים ורק לאחר מכן יודיע על החלטתו בעניין, שעל פי המסתמן, לא תתקבל בניגוד לדעת הרבנים. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי, ״ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל לידיו את הדו״ח וההמלצות שגיבש השר לשעבר משה ניסים בנושא הגיור. רה"מ נתניהו הודה למשה נסים על עבודתו המאומצת ועל הירתמותו לנושא חשוב זה. רה"מ וצוותו ילמדו את הדו״ח. רה"מ נתניהו: "אנו ממשיכים לפעול כל העת למציאת פתרונות שיחזקו את האחדות בקרב העם היהודי בישראל ובתפוצות".

הבוקר, התקיים כינוס חירום של מועצת הרבנות הראשית בבניין הרבנות בירושלים וזאת עקב מתווה הגיור המסוכן.

הרב דוד לאו: ״לא יכול להיות שחברי כנסת יכריעו בעניין הלכתי. חוק הגיור של משה ניסים יביא את חורבן היהדות שמתרחש בעולם לארץ הקודש״.

הרב יוסף ביקש מכל רבני המגזרים להצטרף ולחתום על מכתב שעליו חתמו הרבנים ואשר קורא לרה״מ להכיר רק בגיור שנעשה על פי הוראות הרבנות הראשית לישראל ובסמכותה: ״אני מבקש מכל רבני ישראל, לא משנה מאיזה חוג, צריך לעמוד על המשמר. כל סעיפי הדו״ח בעייתים אחד אחד. החוק הזה צריך להקבר. הוא לא ראוי להיות כתוב בכלל״.

בתמונות: כנס החירום הבוקר ומכתב הרבנים.

ערוץ 20