האיחוד הלאומי לנתניהו: ״הצעת חוק הגיור מסוכנת - תקרע את עם ישראל לגזרים״ - 0404
+
האיחוד הלאומי לנתניהו: ״הצעת חוק הגיור מסוכנת – תקרע את עם ישראל לגזרים״ הלל מאיר ואור אלכסנברג

האיחוד הלאומי לנתניהו: ״הצעת חוק הגיור מסוכנת – תקרע את עם ישראל לגזרים״

השר אורי אריאל, ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ ומזכ״ל מפלגת האיחוד הלאומי אופיר סופר, שלחו מכתב דחוף לראש הממשלה בנימין נתניהו והתריעו כי הצעת חוק הגיור של משה ניסים ״תקרע לגזרים את עם ישראל״ ותביא להתבוללות.

במכתב תחת הכותרת: ״הרס מערך הגיור הממלכתי״, ובשם המפלגה כולה, נכתב לראש הממשלה: ״לפני ימים אחדים הגיעה לידינו טיוטת הצעת חוק הגיור, המתגבשת לאור מסקנות הועדה לבחינת נושא הגיור במדינה ישראל בראשות מר משה ניסים.

מדובר בהצעת חוק רעה ומסוכנת שהופכת את הגיור במדינת ישראל מהלכתי לפוליטי-אזרחי, ומשנה באופן קיצוני את הסטטוס-קוו המקובל בנושא מאז קום המדינה.

אם חלילה תאושר הצעת החוק, היא תקרע את עם ישראל לגזרים ותפגע בצורה חמורה בזהותה היהודית של המדינה.

מדובר בהצעה הגרועה ביותר שהוגשה בחמש שנים האחרונות, הפורצת את תחום הגיור לחלוטין.

בניגוד להחלטות הממשלה הקודמות, בהן הרבנות הראשית היתה הגוף בסמכותו, תחת אחריותו ובהובלתו היה תחום הגיור, כפי שמתבקש בנושא כה מהותי ליהדות – בהצעת החוק החדשה מוקמת רשות אזרחית חדשה בעלת סמכות ואחריות אוטונומית, ומעמד הרבנות הראשית כסמכות בתחום הגיור אינו קיים.

הסעיפים השונים המבטלים את הצורך בחתימתו של ראש העדה, החלטה על מינוי הדיינים ע"י וועדה שרוב רובה מורכבת מאנשים שאינם שומרים תורה ומצוות, הקמת מערך בית דין אלטרנטיבי והכרה רישמית בגופים רפורמים וקונסרבטיבים – כל אלו הם קצה קרחון של מהלך חמור שמשמעותו היא הפרדת הדת מהמדינה ולא נוכל בשום אופן להסכים לו.

אדוני ראש הממשלה, בימים אלו אתה מוביל בצורה מעוררת השתאות את המאבק לביטחונה של מדינת ישראל מול אוייביה מסביב. חוק הגיור הנוכחי הוא סכנה רוחנית לקיומו של עם ישראל לאור מסורת ישראל מזה אלפי שנה.

אנחנו פונים אליך לעמוד כחומה בצורה גם למען הדורות הבאים ולהוריד מהשולחן הצעה מסוכנת זו.

אנו מודיעים כבר כעת כי אם חלילה תחליט לנסות ולקדם אותה, נתנגד לה בכל דרך ונעמוד כחומה בצורה על שמירת העם היהודי״.