גורם בכיר בפיקוד הדרום: ״ערוכים למלחמה - כשיגיע הזמן ונחליט, נפגע גם במפקדים״ - 0404
גורם בכיר בפיקוד הדרום: ״ערוכים למלחמה – כשיגיע הזמן ונחליט, נפגע גם במפקדים״ חזי שמואלי

גורם בכיר בפיקוד הדרום: ״ערוכים למלחמה – כשיגיע הזמן ונחליט, נפגע גם במפקדים״

גורם בכיר בפיקוד הדרום הודף היום (חמישי), את הביקורת סביב ההרתעה שנפגעה בעקבות יום הקרב שהתרחש בגזרת הדרום ביום שלישי.

הגורם הבכיר: ״צפינו את התגובה של הג׳יאהד האיסלמי והיינו ערוכים לירי. הדבר היחיד שלא צפינו היה התזמון. הוספנו כיפות ברזל וראינו איך חמאס נגרר אחר הגא״פ, חמאס לא רצה לירות רקטות. הוא ראה ברשתות החברתיות איך הרחוב מעודד את הגא״פ על הירי והצטרף ולאורך כל היום העבירו בחמאס מסרים לפיהם הם לא רוצים עימות״.

עוד אמר הגורם הבכיר כי, ״היה מטס תקיפה רחב ואיכותי. תקפנו סקיפרים של הקומנדו הימי שהיו אמורים לשמש לפיגוע נגד אסדות גז וחדירות ימיות. המטרות הללו היו אצלנו הרבה זמן בקנה והחלטנו לנצל את ההזדמנות ולתקוף אותן״. על השאלה מדוע תקפו מטרות ולא את ראשי הארגון השיב הגורם ״כשיגיע הזמן ונחליט, נפגע גם במפקדים״.

על הביקורת שנשמעת מצד שרים בקבינט לפיהם הפעולה לא הייתה מספיק אגרסיבית, מסביר הגורם הבכיר כי, ״השיקולים שלנו נועדו להחזיר את הגזרה ליציבות ביטחונית. אנחנו רוצים להמשיך לבנות את המכשול נגד המנהרות ולאפשר למערכת הביטחונית להתמודד עם אתגרים גדולים יותר. אפשר היה בקלות להדרדר למערכה. שלא תיהיה טעות בהבנה – פיקוד הדרום ערוך למלחמה ואם הם היו ממשיכים לשגר רקטות זה היה הולך למקום אחר. האירוע אולי הסתיים אבל אנחנו נערכים גם להתפתחויות אחרות״.

על השאלה מי החליט לסיים את הסבב אומר הגורם הבכיר: ״זו הייתה המלצה משותפת של כל גורמי הביטחון. גם ראשי היישובים ביקשו לא להדרדר לעימות כדי לא לעצור את הפריחה והשגשוג״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]