פרסום ראשון: מילואימניקים איימו שלא להגיע לצאלים עקב מכת גניבות - צה״ל גידר את חניית כלי הרכב - 0404

פרסום ראשון: מילואימניקים איימו שלא להגיע לצאלים עקב מכת גניבות – צה״ל גידר את חניית כלי הרכב

חיילי המילואים איימו כי לא יגיעו לשירות המילואים בבסיס צאלים וזאת עקב מכת גניבות מתוך כלי הרכב הפרטיים שלהם, החונים במקום ולעיתים אף גניבת הרכב עצמו. בצה״ל הבינו את הבעיה וגידרו את החנייה – כך נודע לראשונה לחדשות 0404.

הסיפור ההזוי הזה ממחיש עד כמה נפגעת המבצעיות של צה״ל בגלל חדירות הבדואים לבסיסים והגניבות הרבות. לחדשות 0404 נודע כי לא רק בשטח התבצעו גניבות, אלא גם לכלי הרכב הפרטיים של המילואימניקים פרצו בדואים, תוך שהם מנפצים שמשות וגונבים ציוד.

לוחמי המילואים סיפרו לחדשות 0404 כי פנו למפקדיהם והבהירו: ״לא נגיע לבסיס אם מכת הגניבות לא תעלם״.

מילואימניק: ״לחבר העלימו כאן את הרכב, לאחרים גנבו מתוך כלי הרכב אחרי שפרצו לתוכם. נמאס לנו מהביזיון הזה שחוגג פה. אנחנו לא יכולים ללכת מטר אחד מבלי לבדוק אם ערבי עוקב אחרינו. אנחנו צבא או גן ילדים״.

בימים האחרונים עמלו בצה״ל והחליטו להקים גדר מאסיבית וגדולה כדי למנוע חדירה למתחם החנייה. תחילה הוקמה גדר מסביב לכל החנייה ובשבוע האחרון נוספה עליה גדר תלתלית (קונצרטינה).

כזכור, למרות ההבטחה מצד הרמטכ״ל לאפשר נוהל מעצר חשוד לעבר גנבים, עד לרגע זה לא הופעל הנוהל ולא ניתן אישור לבצעו.

מדובר צה״ל נמסר בתגובה לחדשות 0404: ״כחלק מהטיפול בתשתיות במל"י לצד העיסוק בתופעת הגניבות, מטופלת סוגיית האבטחה של שטחי האש במל"י בהתאם לתכנית סדורה וכחלק מתכנית שלמה העוסקת באבטחת מחנות ונשקיות צה"ל. במסגרת זו, לאחרונה שופץ החניון במל"י, גודר ועובה בתלתלית. כמו כן, הוחלפה התאורה בחניון לרווחת משרתי המילואים. בהמשך יוצב ש.ג, כך שלא תותר כניסה למי שאינו מורשה בכך״. (בסרטון ובתמונות: הגדר שהוקמה כדי לשמור על כלי הרכב).

0404

0404

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]