רבנים זועמים על ההטעיה בחוק הגיור. הרב אריאל: ״הטעו אותי״ - 0404
רבנים זועמים על ההטעיה בחוק הגיור. הרב אריאל: ״הטעו אותי״ ויקיפדיה

רבנים זועמים על ההטעיה בחוק הגיור. הרב אריאל: ״הטעו אותי״

״ניסיון להונות את הרבנים״ – כך מבהירים בציונות הדתית את סיפור חוק הגיור.

ככל שנוברים בתוכו מתברר כי ההתנהלות נראית כרפורמית וככזאת המזלזלת בתורת ישראל.

במסגרת התנהלות הועדה בראשותו של השר לשעבר משה ניסים ביקש ניסים הסכמות של אישי ציבור מכלל האוכלוסייה ובניהם הרב הראשי של רמת גן לשעבר ומגדולי רבני הציונות הדתית הרב יעקב אריאל. הרב אריאל התנה את הסכמתו בכך שהרבנות הראשית תוביל את הדרך של הגיור הממלכתי ,אלא שגורם משפטי אשר פגש את הרב הראה לו שלא כך הדברים ואין לרבנות שום סמכות בדבר ולכן החליט הרב למשוך את הסכמתו ולבטל את חתימתו ואמר "הטעו אותי ואני מבטל את הסכמתי"

גורמים המעורבים בסוגיית הגיור אומרים: "הטעו את הרב כאשר אמרו לו שהרבנות הראשית היא זאת שתוביל את הנושא החשוב הזה ,בפועל גופים חילוניים ישלטו בועדה והרבנות הראשית מנותקת לגמרי ,מתוך 11 נציגים רק שניים מתוכם מהרבנות הראשית והשאר מורכבים מנציגים של התנועות הלא אורתודוקסיות ומעוד גופים לא דתיים בהכרח שתפיסת עולמם לא מחוייבת לתפיסת הגיור המקובלת מדורי דורות".

גם הרב שמואל בלמס הנציג החרדי שתמך במסקנות הסיר את תמיכתו בגלל שהוטעה בכך שהרבנות תוביל את תפיסת הגיור הממלכתית ,אך בפועל זה לא קרה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]