יוניטרוניקס הנמצאת בשליטת קרן פימי מדווחת על תוצאות הרבעון הראשון ל-2018 - 0404
יוניטרוניקס הנמצאת בשליטת קרן פימי מדווחת על תוצאות הרבעון הראשון ל-2018

יוניטרוניקס הנמצאת בשליטת קרן פימי מדווחת על תוצאות הרבעון הראשון ל-2018

חברת יוניטרוניקס, מובילה עולמית בשוק מוצרי האוטומציה, המחסנים האוטומטיים והחניונים הרובוטיים האוטונומיים, הנמצאת בשליטת קרן פימי, פרסמה את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2018.

חיים שני, מייסד ומנכ"ל יוניטרוניקס: "דוחות הרבעון הראשון מעידים על היציבות והאיתנות שבפעילותה של יוניטרוניקס. החברה הושפעה הרבעון מדחייה של מספר הזמנות, אך שמרה על תמהיל מכירות יציב, תוך שיפור הרווחיות הגולמית ושמירה על רווח נקי. יוניטרוניקס ממשיכה להגדיל את השקעתה בשיווק ומכירות בכדי להמשיך לצמוח הן בתחום הבקרים והן בתחום החניונים האוטונומיים. בשלות המוצרים והפתרונות של החברה מאפרת לה להמשיך במקביל את מגמת ההתייעלות והקטנת עלויות ייצור.

"ליוניטרוניקס פתרונות חדשניים וייחודיים הזוכים לביקוש בשוקי היעד המרכזיים שלנו. במהלך השנה יבואו לידי הביטוי השקעתנו בשיווק ומכירות ונמשיך את הצמיחה הן בתחום הבקרים והן  בתחום החניונים האוטומטיים. פרויקטים אלו יאפשרו לחברה ליישם בהצלחה את אסטרטגיית הצמיחה ושיפור הרווחיות, בהמשך לתוצאות שהצגנו ב-2017".

ההכנסות של יוניטרוניקס ברבעון הראשון של 2018 הסתכמו בכ-44.7 מיליון שקל לעומת הכנסות בסך של כ-46.9 מיליון שקל שנרשמו ברבעון המקביל. ההכנסות הרבעון הושפעו בעיקר מדחייה של מספר הזמנות שנדחו לרבעון השני של שנת 2018.

הרווח הגולמי ברבעון הראשון של 2018 הסתכם לכ-15 מיליון שקל, כ-33.5% מההכנסות בהשוואה לכ-13.7 מיליון שקל, כ-29.3% מההכנסות ברבעון המקביל. הגידול ברווח הגולמי ובשיעורו בא לידי ביטוי בשני תחומי פעילות החברה, והינו תוצאה של המשך מגמת ההתייעלות וקיטון בעלויות הייצור במגזר המוצרים וכן התייעלות בעלויות הייצור הישירות במגזר פתרונות אוטומטיים.

הרווח התפעולי ברבעון הראשון של 2018 הסתכם לכ-1.8 מיליון שקל לעומת רווח תפעולי של כ-2.5 מיליון שקל שנרשם ברבעון המקביל. הירידה ברווח התפעולי חרף השיפור ברווח וברווחיות הגולמית נובעת מהגדלה הוצאות המכירה והשיווק הרבעון בכ-1.3 מיליון שקל במטרה להגדיל את היקף ההכנסות בתחום המוצרים ולנצל הזדמנויות שוק בתחום זה.

הרווח הנקי ברבעון הראשון של 2018 הסתכם לכ-0.5 מיליון שקל לעומת רווח של כ-1.1 מיליון שקל שנרשם ברבעון המקביל.

ההון העצמי של החברה ליום 31 במרץ 2018, הון המיוחס לבעלי המניות של החברה, מסתכם לכ- 85.9 מיליון שקל, ומהווה כ-43% מסך המאזן.

קרן פימי מחזיקה בכ- 50% מהון המניות של יוניטרוניקס, וחיים שני מחזיק בכ- 22% מהון המניות. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]