קו הרכבת העתידי "חוצה שומרון" יגיע עד לצומת תפוח: "קריטי להתיישבות, משמעותו היסטורית" - 0404
קו הרכבת העתידי רועי חדי

קו הרכבת העתידי "חוצה שומרון" יגיע עד לצומת תפוח: "קריטי להתיישבות, משמעותו היסטורית"

שר התחבורה, חבר הכנסת ישראל כץ, הודיע לראש מועצת שומרון, יוסי דגן, שקיבל את עמדתו בנוגע לתוספת מקטע נוסף ומשמעותי לקו הרכבת "חוצה שומרון" שנמצא כיום בשלבי תכנון.

משמעות המקטע שיוקם ממזרח לעיר אריאל היא שבעתיד תושבי ארצנו יוכלו לעלות לרכבת בצומת תפוח ולהגיע עד לתל אביב ואף לירושלים או באר שבע ללא שימוש בכלי רכב.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הביע סיפוק מההחלטה ההיסטורית ואמר כי "קידום תכנון רכבת לצומת תפוח הוא קריטי להתיישבות, ומשמעותו לא פחות מהיסטורית. אני מבקש לחזק את השר כץ על המנהיגות שגילה בהחלטתו. תושבי השומרון זכאים בדיוק כמו כל אזרח אחר במדינה לשירותים מלאים ובוודאי לשירותי תחבורה נאותים וטובים. בעתיד, קו זה ימשיך מזרחה ויחבר גם את יישובי בקעת הירדן למרכז הארץ. אין לנו ספק שלתכנון וביצוע הפרויקט ישנה חשיבות גדולה, והיא תאפשר לתושבי השומרון להגיע למרכז הארץ בקלות ובנוחות, לנצל את זמן הנסיעה לעבודה או מנוחה, להתפעל מנופי השומרון, ופשוט ליהנות מהדרך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]