ציידי לוויתנים תפסו והרגו 333 לוויתנים, מתוכם 122 נקבות שהיו בהריון לצורך "מחקר" - 0404
ציידי לוויתנים תפסו והרגו 333 לוויתנים, מתוכם 122 נקבות שהיו בהריון לצורך אורי נוימן

ציידי לוויתנים תפסו והרגו 333 לוויתנים, מתוכם 122 נקבות שהיו בהריון לצורך "מחקר"

ציידים יפנים תפסו 122 נקבות לוויתנים שהיו בהריון כחלק מ"מחקר שדה" באנטרטיקה. 

דו"ח שנשלח לוועדת הלוויתנים הבינלאומית (IWC), מגלה כי הציידים תפסו במהלך השנה האחרונה, סך הכל כ-333 לוויתנים. מתוכם 61 זכרים ו-53 נקבות שעדיין לא הגיעו לבגרות.

ביפן טוענים כי תוכנית הלוויתנים שלהם היא למטרות מדעיות וזאת למרות החלטת האו"ם משנת 2014 נגד "מחקר קטלני" של היפנים וגינוי נרחב כלפי מחקר זה.

בתכנית מחקר חדשה שפורסמה לאחר פסק הדין של האו"ם, יפן אמרה ש"צריך מדעית להבין את המערכת האקולוגית של אנטארקטיקה באמצעות איסוף וניתוח של בעלי חיים".

בדו"ח שנשלח לוועדת הלוויתנים הבינלאומית, פירוט מדוייק של כל הניצודים, בהם 152 זכרים ו-181 נקבות וזאת במהלך "סקר השטח הביולוגי השלישי" באזור. כאמור, מתוך הנקבות – 122 נקבות שהיו בהריון.

קבוצת הציידים תפסה את כל הלוויתנים בתקופה של 12 שבועות בלבד ולאחר מכן חזרה ליפן ומכרה את בשרם למאכל.

לפי יפן, הכלל אחריו היא עוקבת בציד הלוויתנים הוא על פי סעיף VIII של האמנה הבינלאומית להסדרת ציד לווייתנים, שנחתם בשנת 1946, בו נכתב כי מדינות יכולות "להרוג, לקחת ולטפל לווייתנים למטרות מחקר מדעי". יתרה מכך, הממשלה היפנית מתרצת ציד לווייתנים כחלק עתיק בתרבות היפנית. (בתמונה: לוויתן שצולם בחופי תל אביב, ארכיון).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]