מתחילים לעבוד במקום חדש? הנה 3 דברים שחשוב שתבדקו - 0404
מתחילים לעבוד במקום חדש? הנה 3 דברים שחשוב שתבדקו pexels.com

מתחילים לעבוד במקום חדש? הנה 3 דברים שחשוב שתבדקו

התחלה של עבודה במקום חדש היא בדיוק הרגע המתאים לברר לגבי ימי חופש ומחלה, קרנות חיסכון וסידורי רכב. מה בודקים בכל סעיף ועם מי מתייעצים במקרה של התלבטות? קבלו את המדריך לימים הראשונים

עבודה חדשה מלווה בהרבה התרגשות וציפייה לקראת הבאות. הבעיה היא שבסיטואציות רגישות מן הסוג הזה אנחנו גם נוטים להתעלם מסימני אזהרה, או לפחות להקל ראש בנושאים חשובים שקשורים לתנאי עבודה.

הפתרון הוא להיערך מראש לקראת הימים הראשונים ולנצל את תקופת החפיפה על מנת להעלות שאלות קשות. כמו כן, יש לפחות 3 דברים שצריך לבדוק ואפשר להתייחס לחלק מהם כבר במעמד ראיון העבודה:

ימי חופש ומחלה

תנאי העבודה מבוססים על היכולת שלכם לקחת חופש או לנוח בבית במידה ותרגישו חולים. ימי החופש והמחלה נקבעים על פי חוק, אך המעסיקים עשויים לגלות גמישות מסוימת. כמו כן, רצוי לבדוק האם ישנה התחשבות בהורים לילדים בכל הנוגע לימי חופש ומחלה ומה בדיוק הנוהל בכל הנוגע לוויתור על ימי עבודה בתקופות כמו החופש הגדול, חופשת פסח, חופשת חנוכה וכן הלאה.

את ימי החופש והמחלה במקום העבודה החדש בודקים מול מחלקת משאבי אנוש. במקביל, אפשר לערב את המנהל הישיר ולבקש ממנו המלצות להתנהלות נכונה. הכי חשוב לברר לגבי תנאי עבודה מן הסוג הזה מראש ולא אחרי שחותמים על החוזה.

קרנות חיסכון ופנסיה

השורה התחתונה בתלוש השכר היא רק פקטור אחד מיני רבים שמרמז על האטרקטיביות של מקום עבודה חדש עבורכם. בסופו של דבר, אין תחליף לחיסכון לטווח ארוך והחוק בישראל אף מחייב אתכם להפריש לפנסיה. הבדיקה העיקרית צריכה להתייחס להפרשות וולונטריות כגון קרנות חיסכון, קופות גמל, קרן השתלמות וכן הלאה.

הבירור לגבי קרנות חיסכון ופנסיה פשוט מכפי שנהוג לחשוב. במידה ואתם מנסים להבין מי נגד מי ולא מצליחים, תוכלו להתייעץ עם רואה חשבון ואנשי מקצוע חיצוניים. קבלו מהם מידע לגבי הזכויות שלכם וודאו שהן נשמרות במלואן.

אפשרות לרכב מהעבודה

רכב פרטי הוא אמצעי התחבורה הנפוץ בישראל וזה לא עומד להשתנות בקרוב. מבחינתכם, המשמעות במקום עבודה חדש צריכה להיות אפשרות לשימוש ברכב במסגרת מסלול ליסינג תפעולי או מימוני. אתם יכולים לברר מראש לגבי אפשרות לקבלת הרכב, לבדוק מה ההשלכות של זה בתלוש השכר ולהתייעץ עם שאר הקולגות והעובדים לגבי ההבדלים בין ליסינג מימוני ותפעולי.

הליסינג זוכה להצלחה כסידור לעובדים חדשים בחברות שונות בכל רחבי הארץ. בדקו האם הוא עונה על הצרכים שלכם ושל המשפחה וכך תרוויחו עוד כמה מאות שקלים של חיסכון מדי חודש. כמו כן, רכב צמוד מהווה סוג של סמל סטטוס והוא מעיד על הערכה כלפיכם מצד המנהלים והמעסיק החדש.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]