ראש מועצת הר חברון על מתן התב''ע לנגוהות: "אנו מתקדמים לנורמליזציה ושוויון זכויות לאזרחי יו''ש" - 0404
ראש מועצת הר חברון על מתן התב

ראש מועצת הר חברון על מתן התב"ע לנגוהות: "אנו מתקדמים לנורמליזציה ושוויון זכויות לאזרחי יו"ש"

יוחאי דמרי, ראש מועצת הר חברון התייחס לאישור ועדת התכנון מהבוקר (רביעי), למתן תב"ע ליישוב נגוהות בהר חברון ואישורם של מאתים וחמישים יחידות דיור חדשות בהר חברון ואמר: "יש תב"ע לנגוהות!!!".

דמרי: "הר חברון מתפתחת וגדלה, הבוקר אישרה ועדת התכנון מאתים חמישים יחידות דיור חדשות בהר חברון! היום עשרים שנה מאז שאוזרח היישוב הנמצא בנקודה אסטרטגית חשובה אנו מתקדמים שלב נוסף לנורמליזציה ושוויון זכויות לאזרחי יהודה ושומרון.

לאחר עשרים שנה בהם נאלצו תושבי נגוהות להתנהל ללא תב"ע ובתום תהליך של כשנה מאז הכרזת הממשלה הבוקר מתבשרים תושבי הר חברון והיישוב נגוהות כי מעתה יהיה היישוב עם תב"ע בתוקף דבר שאמור להיות טריוויאלי וברור ולצערנו במציאות הנוכחית הפך להיות בן ערובה במגרש המדיני.

בדיוני ועדת התכנון העליונה במנהל האזרחי שהתקיימו הבוקר אושרה התב"ע לנגוהות הכוללת אישורם של 45 בתים קימיים ועוד תוספת בניה של 57 בתים חדשים שבניתם תחל כבר בשבועות הקרובים.

אנו מודים לראש הממשלה ושר הביטחון, זהו צעד חשוב ומבורך תחת הנהגתו של ראש הממשלה נתניהו הממשיך את מורשתו של מנחם בגין שהעביר החלטת ממשלה בשנת 81 על הקמת 'נגוהות' עם 250 יחידות דיור. בנוסף, בדיוני הועדה הבוקר אושרו בנייתם של שכונות נוספות בהר חברון- ביישוב טנא עומרים אושרו 135 יחידות דיור, ביישוב כרמל אושרו 42 יחידות דיור ובמעלה חבר אושרה השלמת שכונה ל-24 יחידות דיור.

בשנים האחרונות אנו פועלים בעזרת שרי הממשלה לבנות ולפתח את יישובי הר חברון כגוש התיישבותי חזק ומובסס השומר על אלפי דונמים ריקים של אדמות מדינה ומהווה חיץ ביטחוני ששומר על דרומה של ישראל. הישוב נגוהות הוא היישוב השני בהר חברון שמקבל תב"ע בשנתיים האחרונות לאחר שסנסנה אושרה ובניית השכונה בה הולכת ונשלמת.

בשנים האחרונות הר חברון נמצאת בתנופת קליטה חסרת תקדים עם השלמתם של כשש מאות יחידות דיור חדשות שנבנו ואחוז קליטה העומד על 5% נתון מרשים ביחס למדינת ישראל העומדת על 1.9% אחוז, רק בשנה האחרונה נבנים ברחבי המועצה מעל 20 פרויקטים ציבורים – מבני חינוך, תרבות, תיירות תעשייה ומסחר בהקיף של חצי מליארד ש"ח. אנו לא עוצרים ופנינו לדיון הבא בוועדה עם מאות יחידות דיור שממתינות לאישורה.

אנו בטוחים כי הממשלה תעמוד בדיבורה לחזק את ההתיישבות בהר חברון לצד מרכזי קניות מסחר ותעשייה. היום יותר מתמיד גם בשמאל הציוני מבינים כי ישיבתנו כאן היא חיזוק וביטחון לאזרחי ישראל ולחבל הדרומי בדיוק כמו כל מקום אחר במדינתו הנצחית של העם היהודי. תודתי לשותפים הרבים בממשלה ובכנסת במחלקות המועצה, באמנה, בהנהגת היישוב ובחטיבה להתיישובת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]