האישה מסרטון התפילין בנתב״ג: פרופסור לחינוך ותרבות. בעלה כיהן כנשיא הקרן לישראל חדשה - 0404

האישה מסרטון התפילין בנתב״ג: פרופסור לחינוך ותרבות. בעלה כיהן כנשיא הקרן לישראל חדשה

מבדיקה שנערכה בערוץ 20 עולה כי האישה שתועדה תוקפת בברוטליות אזרח שניסה להניח תפילין בנתב”ג היא לא אחרת מאשר פרופסור לחינוך ותרבות שאף כיהנה כמרצה חיצונית במכללה בארץ. בעלה, יורם, כיהן כנשיא הקרן לישראל חדשה

האישה מסרטון התפילין בנתב"ג שעורר סערה ברשתות החברתיות היא פרופסור פנינה פרי, רעייתו של יורם פרי, פרופסור לסוציולוגיה ומי שכיהן כנשיא הקרן לישראל חדשה בין השנים 1999-2001. בשיחת טלפון עם בן זיגדון ואמיר איבגי, טען פרי כי "היה עסוק ולא שמע על התקרית", אך אישר כי רעייתו עזבה את הארץ הבוקר (ג').

פרי אף כיהנה כמרצה חיצונית בשתי מכללות בארץ, והיא מומחית בתיאוריות רב-תרבותיות וידועה כמי שהוציאה ספרים דוגמת "חינוך בחברה רבת תרבויות: פלורליזם ונקודות מפגש בין שסעים תרבותיים". בני הזוג פרי מתגוררים בשנים האחרונות במרילנד שבארצות הברית, לשם טסה הבוקר פנינה פרי זמן קצר לאחר שתועדה בנמל התעופה בן גוריון כשהיא מנסה למנוע מחסיד חב"ד ואזרח ישראלי להניח תפילין. כיום מכהן פרי כראש המכון ללימודי ישראל ע"ש ג'וזף ואלמה גילדנהורן באוניברסיטת מרילנד.

פנינה ויורם פרי

צילום מסך פייסבוק

כזכור, בסרטון שהעלה אתמול לפייסבוק גד קאופמן, הוא כתב: "אירוע מדהים אירע הבוקר בשדה, כאשר נשאלתי בנימוס ע"י איש חב"ד, אם אני מעוניין להניח תפילין? השבתי בחיוב, או אז קפצה אישה עם מבט מוטרף והחלה לגדף, להציק ולהפריע !!! ממש מביש שלהיות יהודי בארץ זה להיות נרדף ע"י הבוהמה השמאלנית. אם הייתי מוסלמי או נוצרי, זה היה לגביה יותר לגיטימי..?".

בשיחה שערכנו עם החב"דניק, הרב מאיר הרצל, מנהל בית חב"ד בפסגת זאב, הוא סיפר: "הגעתי לשדה התעופה בן גוריון רבע שעה לפני ההמראה והחלטתי לנצל את הזמן ולזכות יהודים במצוות תפילין. ניגשתי ליהודים והצעתי להם בעדינות להניח תפילין. ואז יהודי אחד התרצה בשמחה.

לפתע נגשה אישה שישבה באחד מהכיסאות הסמוכים, התחילה לצעוק ולדרוש שנעזוב מיד את המקום ושלא נתפלל לידה. לא התייחסתי אליה. המשכתי להניח ליהודי את התפילין והיהודי ביקש מהאשה שתיתן לו להתפלל בשקט. הוא רוצה להתפלל בכוונה כמה דקות. האישה לא אפשרה לו בשום אופן. היא צעקה, עשתה קולות משונים ודאגה להפריע לו עד סיום התפילה".

על ההחלטה כיצד לנהוג בסיטואציה, אמר: "לא מצאתי טעם לנכון להתייחס אליה ובכלל להגיב לה, היות והרבי שבשליחותו אנחנו פועלים, לימד והדריך אותנו להתעסק אך ורק בהפצת האור. להגביר את האור של הקדושה בעולם, ואז החושך נדחה מאליו וממילא". (צילום הסרטון: גד קאופמן).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]