"אם לא נשיג כסף לתרופה הבן שלי לא ישרוד". אביעד נלחם על חייו ואמו מבקשת: סייעו לנו - 0404

"אם לא נשיג כסף לתרופה הבן שלי לא ישרוד". אביעד נלחם על חייו ואמו מבקשת: סייעו לנו

אביעד דמרי בן ה-18 הוא חולה דושן כשהמצב התפקודי שלו מתדרדר מידי יום. במצבו היום הוא מוגדר כנכה 100% ותלוי לחלוטין בסובבים אותו. הוא מרותק לכיסא גלגלים, צריך עזרה כמעט בכל דבר, להתלבש, להתקלח, בשירותים, וגם להתהפך מצד לצד בלילה במיטה. שרירי גופו נחלשים מיום ליום וגם שריר הלב.

נקודת המפנה הגיעה לפני כחצי שנה, אז אישר ה-FDA האמריקאי את התרופה שיכולה לעצור את המחלה שלו. מאחר והוריו לא יכולים היו לעמוד בתשלום הגבוה, הם פנו לגיוס המונים ראשון, איתו הם גייסו קרוב לחצי מיליון שקלים. התרופה פעלה בצורה טובה מאד על אביעד ולמעשה עצרה את ההתדרדרות, וחיזקה את גופו.

כעת משפחתו פונה לגיוס המונים נוסף כדי לעמוד בעלויות התרופה הגבוהות.

מעבר לגיוס עצמו, יש כמובן את העמדה של קופת החולים שלו שנמנעת מלסייע למשפחה בהשגת התרופה מצילת החיים, וטוענת שאם הם יבחרו לסייע לו, הוא ייצרו תקדים שיחייב אותם לעזור לכל אדם שיבקש סיוע בתרופה שלא נמצאת בסל התרופות. בנוסף, התרופה לא עברה את ועדת הסל ולכן העלויות הגבוהות שלה מאפשרות רק לבעלי אמצעים להשיג אותה.

אמו של אביעד, ריקי, אומרת כי מאחר והתרופה לא נמצאת בסל התרופות, והקופה לא משתתפת, הם למעשה מאלצות את המשפחה לפנות לציבור על מנת לגייס את הסכום הגבוה להצלת חייו של אביעד.

לינק לדף הגיוס: www.save-aviad.co.il

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]