קרנות השתלמות - למה ומהן האפשרויות? - 0404
קרנות השתלמות – למה ומהן האפשרויות? pixabay

קרנות השתלמות – למה ומהן האפשרויות?

הבנק מציע לנו מכשירים שונים אשר מאפשרים לנו לחסוך כסף למטרות ששמנו לנו לעתיד. אחד הכלים היעילים ביותר לחיסכון היא קרן ההשתלמות. קרנות השתלמות הן למעשה כלי שנועד לחסוך כסף למטרת השתלמות מקצועית שתקדם את החוסך במסגרת העבודה, הפרנסה והחיים באופן כללי. השתלמות בעבודה פירושה במקרים רבים תוספת נאה למשכורת ולכן מומלץ להשקיע בה. ניתן למשוך כספים מקרן השתלמות לאחר שש שנים, אך אם מדובר על כספים שנועדו להשתלמות מקצועית אז ניתן לעשות זאת גם לאחר שלוש שנים בלבד.

אין חובה למשוך סכום כל שהוא בתום שש שנות חיסכון וניתן להמשיך ולהחזיק בקרן ולחסוך את הכספים שמופקדים בה. מאידך, אם יש צורך בכך, אפשר למשוך את הכסף ולהשתמש בו לכל מטרה. השימוש בכלי זה הוא חסכוני מאוד ובניגוד לקרנות אחרות הוא אינו כרוך בתשלום מס רווח הון אשר עשוי לנגוס ברווחים. עצמאים פטורים מתשלום מס בקרן השתלמות ושכירים לא יאלצו לשלם מס על הפקדות לקרן.

מהן האפשרויות בקרן השתלמות?

מדובר על אחד הפתרונות האיכותיים והיעילים ביותר, וכדאי להתעניין לגביו אצל מי שמטפל בכם בבנק:

קרנות השתלמות לא מחייבת דבר ובכל פעם שיש לכם הון פנוי אז כדאי להשקיע אותו דווקא שם.

כל עוד לא משכתם את הכסף, הוא ממשיך להיות מושקע בשוק ההון ולהניב רווחים נאים.

ניתן לעבור למסלול השקעה אחר וישנו מגוון של מסלולי השקעה שכל אחד מהם מתאים באופן אישי לחוסך. כך אפשר להחליט על רמת החשיפה לשוק ההון, מניות או אג"ח.

המעבר בין המסלולים השונים הוא חופשי ואין הוא כרוך בתשלום קנס כל שהוא או מס. זהו יתרון משמעותי על פני מסלולים אחרים אשר מעבר ביניהם תלוי בנקודות יציאה וקנסות.

הוראת קבע הפוכה תשמור על הכסף שנמצא בקרן ההשתלמות שלכם ותעביר לכם סכום כסף מסוים בכל חודש היישר אל חשבון העו"ש שלכם.  

אפשרות טובה נוספת היא נטילה של הלוואה כנגד הכספים שנמצאים בקרן ההשתלמות, כך תוכלו ליהנות מהכסף מבלי לפגוע בה.

איפה כדאי לחסוך?

את הקרן מומלץ לפתוח בבית השקעות וותיק שמעסיק צוות מיומן של יועצים. בית השקעות שמעורה בכל הנעשה בעולם הגדול, מתעניין בשינויים התכופים ופועל בגמישות ובהתאם לחוקים הגלובליים, הוא זה שכדאי לכם לפנות אליו. על מנת להיות ראשונים תמיד על בית ההשקעות לבצע ניתוחים של שוק הכספים בתדירות גבוהה, רק כך ניתן להישאר בעניינים ולא לפספס הזדמנויות להשקעה.

באמצעות חיפוש ברשת ניתן למצוא את כל המידע הדרוש אודות בית ההשקעות שלכם, הניסיון שלו ואפיקי ההשקעה שבהם הוא מצטיין ומתמחה. שירות הלקוחות גם הוא חשוב מאוד וכדאי לבחור בבית השקעות שמעניק יחס אדיב, נותן תשובות לשאלות וזמין באופן כללי לכל אורך שעות היממה.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]