קרא זועם על התאגיד שביזה את הרב הראשי: "לא אעבור לסדר היום". חוק חדש ימנע ביזוי סמלי דת - 0404

קרא זועם על התאגיד שביזה את הרב הראשי: "לא אעבור לסדר היום". חוק חדש ימנע ביזוי סמלי דת

בהמשך לביזיון הגדול ששודר בערוץ 11 – תאגיד השידור "כאן" הממומן ע"י הציבור ואשר ביזה את כבוד הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, מתכוון שר התקשורת איוב קרא לפעול כנגד הערוץ ובין השאר לעגן בחוק את האפשרות שערוצי התקשורת לא יפגעו בכבוד הדת, המסורת וסמלים לאומיים – כך דווח לראשונה בערוץ 20.

כזכור, ב"כאן" השוו בין הרב הראשי לבין המחבל חסן רוחאני מאיראן וביקשו מילדים לגלות מי מהשניים ערבי. הביזיון הגדול והפגיעה בכבוד הדת והרבנים, גרמו לסערה ברשת. בתכניתו "כולם ב-20" בערוץ 20, אמר בועז גולן כי צריך לסגור את הערוץ המבזה הזה. (צפו בסרטון המצורף).

קרא, שלח מכתב זועם ליו"ר תאגיד השידור בישראל ובו כתב כי הוא מביע "שאת נפש" מגילויים גזעניים ואמירות הפוגעות בקודשי ישראל.

קרא כתב: "לאחרונה אירעו כמה מקרים בהם ערוצי שידור מרכזיים בישראל ראו לעצמם זכות לבזות את קודשי ישראל. כמי שמופקד על הרגולציה התקשורתית בישראל, אני מביע שאט נפש מגילויים גזעניים אלו.

לא יעלה על הדעת שדווקא במדינת היהודים יבזו חפצי קדושה ורבנים בישראל תוך השוואתם לגדולים שבאוייבינו. 

אני מבקש לעדכנך, כי בכוונתי לעגן בחוק לכלל ערוצי התקשורת ובחוק תאגיד השידור הישראלי את האיסור לבזות סמלים לאומיים ודתיים, כפי שהודעתי מעל בימת הכנסת בשבוע שעבר ובכך למנוע מערוצי שידור המונעים משיקולי רייטינג לחצות את גבולות הטעם הטוב והאתירה העיתונאית.

כשר התקשורת של מדינת ישראל וכנציג הממשלה בישראל הרואה בתפקידו ובמעמדו של הרב הראשי לישראל אחד התפקידים החשובים במדינה, המסמל אחדות ואהבת אחים, אין בכוונתי לעבור לסדר היום על מעשים מעין אלו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]