סורוקה: שני גברים שצרכו אלכוהול בפיצוציות בבאר שבע נותרו עיוורים - 0404
סורוקה: שני גברים שצרכו אלכוהול בפיצוציות בבאר שבע נותרו עיוורים 0404

סורוקה: שני גברים שצרכו אלכוהול בפיצוציות בבאר שבע נותרו עיוורים

בשבועיים האחרונים טופלו ביחידה לטיפול נמרץ פנימי בסורוקה שני גברים בשנות ה-50 לחייהם, שהתקבלו 3 ימים לאחר שתיית אלכוהול ובשל סימנים של הרעלת מתנול וירידה משמעותית בראייה. חרף הטיפול באנטידוט (תרופה שמנטרלת את ההשפעה הרעילה של מתנול), דיאליזה וטיפול תומך הם נותרו עיוורים. 

תוך כדי ברור הסתבר כי המשקאות האלכוהוליים אותם צרכו המטופלים נרכשו בשתי פיצוציות שונות בבאר שבע, בבקבוקים סגורים. המקרים דווחו למשטרה ולמשרד הבריאות שפתח בבדיקת הנושא.

פרופ' יניב אלמוג מנהל היחידה לטיפול נמרץ פנימי בסורוקה: "הרעלת מתנול היא הרעלה נדירה בישראל ומהווה הרעלה מסוכנת. אחת הפגיעות הקשות המשמעותיות בהרעלה זו היא הפרעה במאזן החומצות בגוף ופגיעה בעצב הראיה עד כדי עיוורון. הטיפול מבוסס על זיהוי מוקדם, מתן אנטידוט – תרופה שנועדה לנטרל את השפעת החומר הרעיל ודיאליזה שמפנה את החומר הרעיל מהגוף. חשוב להדגיש שזיהוי וטיפול מוקדם יכולים לצמצם את הנזק".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]