20 מפיצי סמים מתל אביב נעצרו. המשטרה: "תחנת סמים מהגדולות שהופעלו במחוזותינו" - 0404
20 מפיצי סמים מתל אביב נעצרו. המשטרה: דוברות המשטרה

20 מפיצי סמים מתל אביב נעצרו. המשטרה: "תחנת סמים מהגדולות שהופעלו במחוזותינו"

הבוקר (שני), עם אור ראשון, פשטו שוטרים, בלשים, שוטרי יס"מ ושוטרי משמר הגבול של משטרת ישראל על בתיהם של עשרות חשודים בסחר בסמים וכן על תחנת סמים פעילה מהגדולות שהופעלו במחוזותינו. בתוך כך, נעצרו הבוקר 20 חברי רשת מסועפת להפצת הסמים, שפעלה בשנים האחרונות באזור מחוז תל-אביב.

מדובר ברשת שפעלה במבנה ומתווה הירארכי של ארגון פשיעה. לכל אחד מחברי הרשת היה תפקיד מוגדר וברור כשכל אחד מהם מהווה חוליה בשרשרת הפצת הסמים. חברי הרשת פעלו באופן סדור ושיטתי, להפעלת תחנת סמים גדולה במתחם התחנה המרכזית הישנה בת״א, תוך שהם דואגים לאספקה בלתי פוסקת של סמים מסוכנים לכל דורש, בכמויות גדולות וזמינות, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע .

תחנת הסמים הופעלה באופן עקבי וללא הפסקה ובה ביקרו בחלק מהימים למעלה מ-500 רוכשים ביממה, שרכשו סמים מסוגים שונים ובכלל זאת סמים מסוג הירואין וקוקאין.

במהלך פעילות זו של היחידה המרכזית של מחוז ת״א, נעצרו ביום 23.5.18 שניים מחברי הרשת בשנות ה-20 לחייהם כשבאמתחתם כ-900 גרם של סמים מסוכנים מסוג קוקאין והירואין.

פעילות ייחודית זו של משטרת ישראל חשפה שורה של חשודים מהרובד המשפיע בתחום הסמים בארץ ובכללם מנהל הרשת (יפו, 53) המהווה דמות מרכזית בתעשיית הפצת הסמים. במהלך הפעילות הסמויה, נאספו ראיות נגד עשרות חשודים והבוקר כאמור, פשטה המשטרה על בתיהם של החשודים וכן על תחנת הסמים במטרה להביאם לחקירה ולמצות עימם את הדין עד תום.

עם המעבר לשלב הגלוי של החקירה ומעצרם של החשודים, נהרסה תחנת הסמים, בה התקיימה פעילות ממכר הסמים ואשר שימשה כמחולל פשיעה ומקום מרכזי לפעילות עבריינית בלב העיר ת״א.

מהמשטרה נמסר: "מדובר בפעילות נוספת במסגרת מאבקה הנחוש והבלתי מתפשר של משטרת ישראל בפשיעה החמורה והמאורגנת , בנגע הסמים המסוכנים, בדגש על הפצתם והסחר בהם. מעבר להיותה עבירה פלילית המסכנת את שלום הציבור, הסחר בסמים מהווה קרקע פורייה לפעילות פלילית הפוגעת בביטחון ובסדר הציבורי. היום בשעות הצהריים יובאו העצורים לבית משפט השלום בת״א לדיון בהארכת מעצרם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]