ערבים ישראלים לחברי הרשימה המשותפת: "מסיתים ולא מייצגים אותנו, הגיע הזמן לפנות את הכסא" - 0404
ערבים ישראלים לחברי הרשימה המשותפת: ערבים זה לזה

ערבים ישראלים לחברי הרשימה המשותפת: "מסיתים ולא מייצגים אותנו, הגיע הזמן לפנות את הכסא"

לאחר ההפגנות האלימות בקרב המגזר הערבי בשבוע החולף, יצאו במהלך סוף השבוע והיום פעילים מעמותת "ערבים זה לזה" לרחובות השכונות הערביות בעיר חיפה, לנצרת וליפו כדי להחתים את התושבים ערביי ישראל על עצומה המתנגדת להסתה במגזר מצד המנהיגים וקוראת לחברי הכנסת מהרשימה המשותפת לפנות את כסאם ולהתפטר מתפקידם.

על העצומה חתמו קרוב לאלף תושבים, והיא זכתה לתמיכה רחבה בקרב הציבור. בעצומה מופיעות טענות לחברי הרשימה המשותפת על כך שהם עסוקים בהסתה ופילוג, מגדילים את השסע החברתי הקיים, לא מטפלים בבעיות הבוערות במגזר, ובעיקר לא מייצגים את הציבור הערבי היטב.
העצומה מסתיימת כאמור בקריאה לחברי הכנסת לפנות להתפטר מתפקידם.

יוסף חדאד, מנכ"ל עמותת "ערים זה לזה": "יש במגזר הערבי רוב דומם ושפוי שמעוניין לחיות במדינה בשקט, בשלום ובהדדיות. זכינו בתמיכה רחבה מהציבור. שמענו קולות רבים של ערביי ישראל שמתנגדים להסתה, שאוהבים את החיים במדינה ורוצים ייצוג אחר בכנסת. יחד נשמיע את קולו של הרוב הדומם ונוביל לשינוי המיוחל בחברה".

ערבים זה לזה

ערבים זה לזה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]