השר ארדן הורה: מחבלי חמאס לא יוכלו לצפות במונדיאל - 0404
השר ארדן הורה: מחבלי חמאס לא יוכלו לצפות במונדיאל

השר ארדן הורה: מחבלי חמאס לא יוכלו לצפות במונדיאל

בעקבות הפרסום בחדשות 20: השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, קיים דיון מיוחד אחר הצהריים, שבסופו הנחה את נציבת בתי הסוהר, רב גונדר, עפרה קלינגר, למנוע מאסירי חמאס לצפות בטורניר המונדיאל שיתקיים בחודש יוני הקרוב.

בישיבה שכינס השר ארדן, השתתפו גם הגורמים המשפטיים הרלוונטיים, והוחלט גם לבחון את האפשרות המשפטית לשנות את התקנות הקיימות כיום, כך שיתאפשר למנוע צפיה בטלוויזיה ובערוצים ספציפיים מכלל האסירים הביטחוניים, מצב שאינו מתקיים כיום בהתאם לדין.

הנחיית השר התקבלה במטרה להכביד את הלחץ על אסירי חמאס ובתיאום עם מתאם השבויים והנעדרים, ירון בלום, וזאת בשעה שגופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול ז"ל מוחזקות בידי ארגון הטרור, ביחד עם אברה מנגיסטו והישאם א-סייד שנחטפו. ההחלטה ממשיכה שורה של צעדים שהוביל השר ארדן בשנים האחרונות כנגד אסירי חמאס, וביניהם: הפסקת ביקורי משפחות מחבלי חמאס-עזה, אי החזרת גופות מחבלים וצמצום תנאי המאסר של מחבלים למינימום הנדרש שהדין הבינלאומי מחייב.

בישיבה שכונסה היום במשרד לביטחון הפנים, עלה עוד כי בעקבות תקנות משנת 1997, ישנה חובה לאפשר לעצורים לצפות בטלוויזיה. מכיוון שאין הפרדה בשב"ס בין עצירים לאסירים ביטחוניים, אין אפשרות מעשית למנוע מאסירים ביטחוניים לצפות בערוצים המוקרנים בטלוויזיה. בעקבות כך, הנחה השר את הגורמים המשפטיים במשרד לביטחון הפנים לקדם את שינוי התקנות כך שיוקנה שיקול דעת רחב לשב"ס בנוגע לערוצים המשודרים.

השר ארדן: "אין לי שום כוונה לאפשר למחבלי החמאס לצפות במונדיאל, בשעה שגופותיהם של חיילינו מוחזקות בעזה ביחד עם אזרחינו החטופים. מי שהוציא את עצמו ממשפחת העמים ודבק בתרבות של רצח וטרור, לא אמור ליהנות מתחרות ספורט בינלאומית שמחברת עמים שונים ברחבי העולם. אנחנו נמשיך להכביד את היד על אסירי ארגון הטרור חמאס, ולבחון החמרה גם בתנאי המאסר של אסירים ביטחוניים מארגונים אחרים".

פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות שהוביל את המאבק לביטול שידורי המונדיאל למחבלים בירך על כוונת השר ארדן לעשות זאת ואמר כי:
״אנו מקווים כי זהו צעד ראשון אך בהחלט לא אחרון ביצירת חבילת הרתעה נגד המחבלים השפלים. אנו מקווים כי השר ארדן ימשיך בצעדים אלה וימנע מהמחבלים שרצחו את יקירנו להמשיך לחגוג בבתי הכלא. אנו מודים לתנועת "אם תרצו" שמלווה אותנו. זהו ניצחון של השכל הישר״.

מיו"ר תנועת אם תרצו, מתן פלג נמסר כי: ״ביטול שידורי המונדיאל למחבלים השפלים הוא צעד הכרחי במאבק נגד הטרור. מדינה מתוקנת לא יכולה להעניק פרסים לרוצחי אזרחיה. בכלא הישראלי זוכים מחבלים לתנאים ששום אסיר פלילי אינו חולם עליהם. מדובר באבסורד הזוי שרק מעודד טרור. אנו מקווים שזו רק ההתחלה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]