טרור העפיפונים מגיע להאג: חקלאים מעוטף עזה תובעים את מנהיגי חמאס - 0404
טרור העפיפונים מגיע להאג: חקלאים מעוטף עזה תובעים את מנהיגי חמאס רפי בביאן 

טרור העפיפונים מגיע להאג: חקלאים מעוטף עזה תובעים את מנהיגי חמאס

חקלאים מעוטף עזה משיבים אש ותובעים בבית הדין הבינלאומי בהאג את מנהיגי חמאס בעזה בגין פשעי מלחמה.

שבוע לאחר שהערבים הודיעו כי יגישו תביעה לבית הדין הבינלאומי בהאג, חקלאי עוטף עזה הודיעו היום (א'), על כוונתם להגיש תביעה נגדית לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג נגד בכירי חמאס בעזה, זאת באמצעות ארגון שורת הדין. מדובר בתגובה אזרחית ראשונה לטרור העפיפונים, שהפך בתקופה האחרונה לסיוט של ממש ליישובי עוטף עזה וצמודי הגדר. בין החקלאים: מנהל ענף החקלאות בקיבוץ ניר עם, עופר ליברמן, קיבוץ בו נשרפו אלף דונם חיטה במהלך השבועיים האחרונים, רפי בביאן קב"ט קיבוץ עלומים שבעוטף עזה.

התביעה תוגש נגד בכירי חמאס, בהם: יחייא סנוואר, איסמעיאל הנייה ובכירים נוספים בארגון הטרור.

החקלאים, שנפגעו מטרור העפיפונים, מבקשים לתבוע בגין שורת עבירות שהן הפרה בוטה של סעיפים רבים ב"אמנת רומא", בהן: הבערת שדות חקלאיים על ידי עפיפוני תבערה, תקיפת גבולות ישראל, שימוש בילדים למטרות לחימה, והן בשימוש באוכלוסייה אזרחית כמגן אנושי.

ארגון שורת הדין קורא לחקלאים נוספים ולאזרחים להצטרף לתביעה.

נשיאת ארגון שורת הדין, עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר: "ישראל לא תשתוק. המציאות הביטחונית הקיימת, שבה שדות ויערות בישראל נשרפים בכל יום בידי פעילי ארגון טרור, היא בלתי מתקבלת על הדעת. לא ייתכן שבכירי החמאס יאשימו את ישראל בפשעי מלחמה בזמן שהם משתמשים באוכלוסיה אזרחית, בדגש על ילדים, כמגן אנושי לפעולות הטרור שלהם – שמופנות פעם אחר פעם לאזרחי ישראל. ועל כן, אנו קוראים לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג למצות איתם את הדין".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]