בת 66 תובעת ממעסיקה לשעבר מיליון ש''ח על התפרצויות זעם, קללות קשות ועלבונות - 0404
בת 66 תובעת ממעסיקה לשעבר מיליון ש לאוס

בת 66 תובעת ממעסיקה לשעבר מיליון ש"ח על התפרצויות זעם, קללות קשות ועלבונות

התובעת בת ה-66 עבדה במשך 27.5 שנים כסוכנת נסיעות בסוכנות נסיעות. על פי התביעה, אותה הגיש בשם העובדת עו"ד אלון קורל  – משנת 2010 החלה העובדת לסבול ממסכת התעמרויות קשה מצד סוכן נסיעות שעבד לצדה, ומצד בעל החברה. ההתעמרות כללה התפרצויות זעם, קללות קשות ועלבונות על רקע אישי, בין השאר אודות גילה המתקדם.

על פי התביעה, מנהל החברה העניק גיבוי לעובד שהתעמר בתובעת, ובמקום למנוע את המעשים, הצטרף אליהם אף הוא. לטענת העובדת, מעשיהם נבעו מרצון הבעלים להזרים 'דם צעיר' לחברה.

לדברי עו"ד קורל, עדות ליחס המזעזע כלפי העובדת ניתן למצוא באמירות מעליבות שהוטחו בה ביחס לגילה, כגון "אבד עליך הכלח",  את כבר לא יודעת איך זה היום" וכו'. לטענת העובדת, המנהל אף כינה אותה לא פעם 
בכינויים "בהמה" ו"זקנה" בנוכחותה. ההתעמרות לא עצרה בקללות, אלא אף גלשה לאיומים ברוטאליים מצד העובד כלפי התובעת – איומים שאליהם התייחס בעל החברה בזלזול מופגן.

על פי התביעה, משכלו כל הקיצין, ומסכת ההתעמרות לא פסקה ביקשה העובדת ממנהלה לפטר אותה משום שהיא איננה מסוגלת לעבוד עוד בסביבת עבודה שכזאת. לאחר שמנהל סוכנות הנסיעות התעלם מבקשתה לשוחח עמו, היא הודיעה לו בעל פה ובכתב על התפטרותה. עו"ד קורל טוען כי בהתחשב בהתעמרות הקשה אותה עברה העובדת ובשל הרעת תנאי עבודתה, התפטרות זו נחשבת לפיטורים לכל דבר ועניין.

לדברי עו"ד קורל, גם במנותק מכך, מפאת גילה ובהתאם לסיכום שנקבע בינה לבין המעסיק בעבר, בין כה וכה הובטחו לעובדת פיצויי פיטורים בכל מקרה של סיום עבודתה.

חרף כך, טוען עו"ד קורל, מעולם לא שולמה לעובדת השלמת פיצויי פיטורים – ואף הכספים שהופקדו עבורה ע"י החברה הופקדו בחסר בשל פיצול מלאכותי של שכרה. הפיצול בשכר נבע, כך על פי התביעה, מהעלאות שכר שקיבלה העובדת לאורך השנים תחת רכיבים פיקטיביים שוניםבסיום העסקתה בחברה, החלה התובעת לעבוד בחברה אחרת באותו תחום, שם זכתה להערכה בגין יכולותיה המקצועיות.

לדברי עוה"ד קורל, בסמוך לסיום עבודתה בחברה, עזבו חלק מלקוחותיה הוותיקים את החברה, ופנו אליה באופן אישי על מנת שתטפל בהזמנותיהם במסגרת החברה אליה עברה. עקב כך, הגישה סוכנות הנסיעות בקשה לבית המשפט שיוציא צו מניעה זמני כנגד המשך העסקתה בחברה המתחרה, בקשה שנדחתה על הסף.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]