נקסטקום: הסכם עם אנלייט להקמת חוות טורבינות רוח בפרוייקט ענק - 0404
נקסטקום: הסכם עם אנלייט להקמת חוות טורבינות רוח בפרוייקט ענק לאוס

נקסטקום: הסכם עם אנלייט להקמת חוות טורבינות רוח בפרוייקט ענק

חברת נקסטקום העוסקת בתכנון, הקמה ותחזוקה של תשתיות ופתרונות בתחומי התקשורת והאנרגיה המתחדשת, מודיעה כי  החברה ומנרב הנדסה ובניין בע"מ חתמו עם חברה בבעלותאנרגיות חשמל חלופיות בע"מ (60%), אשר בשליטתה (בשרשור) של אנלייט אנרגיה מתחדשת בע"מ וחברת א.א בן-דב אנרגית רוח בע"מ (40%), על הסכם EPC, לפיו הן יתכננו ויקימו בעבורה פרויקט BOP להפקת חשמל מאנרגיית רוח בעמק הבכא בהיקף כולל הצפוי להגיע ל-136 מיליון שקל. במסגרת הפרויקט, הנחשב לגדול מסוגו בישראל בהיקף כולל של כ-650-670 מיליון שקל (כולל חלקה של GE בפרויקט), יוקמו כ-30 טורבינות רוח לייצור חשמל בהספק של כ-96 מגה-וואט. בנוסף חתמו החברות על הסכם לתפעול ולתחזוקה של הפרויקט (BOP) למשך 20 שנה, החל מתום תקופת ההקמה.

משך הביצוע הצפוי של הפרויקט, כ-25 חודשים ממועד תחילת העבודה והוא יבוצע על ידי מיזם משותף (50/50) לנקסטקום ומנרב, אשר ישמשו במשותף כקבלן הקמה, תפעול ותחזוקה של חוות טורבינות הרוח. כאמור, מדובר על מגה פרויקט בקנה מידה ישראלי שכולל תכנון, הקמה תחזוקה והפעלה של חווה הכוללת כ – 30 טורבינות בגודל 3.2 מגה וואט כל אחת. החווה יכולה לספק חשמל לעיר בינונית. הפרויקט כולל הקמה של תחנת משנה היברידית, יציקות בטון – 22,000 קוב בטון רב-נפחי עם כ – 4000 טון ברזל, 15 ק"מ של דרכי גישה, מערכת חשמלית לאיסוף האנרגיה המיוצרת, מבנה תפעול ותחזוקה, מערכת תקשורת לניטור ותפעול התחנה מרחוק, חבור לגריד ועוד.

תחילתו של הפרויקט כפופה לסגירת ליווי פיננסי לפרויקט.

גיא ישראלי מנכ"ל נקסטקום אמר: "אנו גאים מאוד על חתימת הסכם חשוב זה ועל האמון הרב שניתן בקבוצת נקסטקום כקבלן מבצע לאחד מפרויקטי האנרגיה המתחדשת הגדולים בישראל. מדובר בפרויקט אנרגיה חלופית בעל חשיבות לאומית, ואנו מאמינים כי זכייה זו תחזק עוד יותר את מיצובה של נקסטקום בתחום הקמת תשתיות אנרגיה וכן אנו שמחים על שיתוף הפעולה הפורה עם חברת מנרב. על פי נתוני רשות החשמל היקף ייצור האנרגיה המתחדשת כיום מסתכם בכ-2.6% בלבד, בעוד יעד הממשלה לייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות לשנת 2020 הינו 10% ולשנת 2030 הינו 17% ומכאן שאנו מעריכים כי פרויקטי אנרגיה יהוו מנוע צמיחה חשוב עבור קבוצת נקסטקום לשנים הבאות".

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]