תתעוררו: אבן הורגת ולא בפעם הראשונה - אשרו לכוחותינו לנטרל בירי! - 0404
תתעוררו: אבן הורגת ולא בפעם הראשונה – אשרו לכוחותינו לנטרל בירי! 0404

תתעוררו: אבן הורגת ולא בפעם הראשונה – אשרו לכוחותינו לנטרל בירי!

אויי כמה שזה כואב. כמה שזה כואב לאבד לוחם יקר. מחבל השליך לעברו פלטת שיש ורצח אותו.

עוד לא הפנימו במערכת הביטחון שאבנים, בלוקים, סלעים, בקבוקים ופלטותכולם פיגועים שעלולים להסתיים במוות. תשאלו את אמה של אדל ביטון ז״ל, תשאלו את משפחתו של לוחם דובדבן, תשאלו גם את משפחתו של אלכסנדר לבלוביץ׳.

המציאות הקשה והבלתי נסבלת היתה יכולה להראות אחרת. בכל יום זורקים ערבים אבנים לעבר כלי רכב ולעבר כוחותינו. בכל יום מנסים המחבלים הארורים לרצוח בנולרצוח נהגים ונהגות, תינוקות וילדים, צעירים ומבוגרים.

זה לא היה קורה אם כוחותינו היו מגיבים בירי. הוראות הפתיחה באש ברורות. סיכון חיים מחייב ירי, אלא שחיילינו חוששים לעמוד לדין. הם חוששים שיצטרכו לבלות בכלא כי ניסו להגן על אזרחים ועל חייהם שלהם.

מספרים לנו שכוחותינו מדובדבן לא ירו כי לא זיהו את המחבל. כוחותינו היו צריכים להגיב בצורה קשה ולצאת מהמקום עם עשרות עצורים. להעביר מסר ברור שמי שפוגע בנו מסכן מיידית את עצמו ואת סביבתו. זה לא קרה. לצערי, המסר למחבלים ברור: אתם יכולים להמשיך ולפגע בנו.

מתי נתעורר? באזרח הבא שייהרג מאבן? בחייל הבא? שני אזרחים ולוחם ועוד מאות אזרחים וחיילים פצועים מאבנים לא הספיקו להעיר את המערכת?

האשמה היא בנו. מי שלא מטפל באבן ובבקבוק בכבישי ישראל ובאבן לעבר כוחותינו העוסקים בפעילות מבצעית בירושלים, בכפרים הערבים ובכלל, הוא זה המאפשר רצח נוסף. הוא זה שהביא לכך שבכל יום ערבים מנסים לרצוח בנו ללא כל חשש ולעיתים הם גם מצליחים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]