מזכ"ל האיחוד הלאומי ליועמ"ש: מנע התמודדות חברי הרשימה המשותפת בבחירות - 0404

מזכ"ל האיחוד הלאומי ליועמ"ש: מנע התמודדות חברי הרשימה המשותפת בבחירות

בימים האחרונים התקיימו מספר הפגנות באזור העיר חיפה בהן הביעו בפומבי תמיכה בארגון הטרור חמאס במלחמתו בישראל ברצועת עזה.

בנוסף, נשמעו קריאות חמורות כנגד הצבא ונגד שלטון החוק. בהפגנות אלו נטלו חלק באופן פעיל חברי כנסת מהרשימה המשותפת, ביניהם ראש הרשימה איימן עודה, עאידה תומא סלימן ויוסף ג'בארין.

בעקבות כך שיגר היום (ה') מזכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי אופיר סופר, מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בו הוא טוען שקיים חשד חמור לפעילות תומכת טרור של חברי הרשימה המשותפת, ובעקבות כך הם דורש לפתוח מיידית בחקירה ביחס להתנהלות חברי הכנסת הערבים, למצות עימם את הדין, ובנוסף למנוע את ההתמודדות של מפלגת הרשימה המשותפת בבחירות הבאות.

כך נכתב: "פעילות זו מצטרפת להתבטאויות נוספות של חברי הכנסת הערבים כדוגמת חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן שאמרה בראיון 'ישראל היא מדינת טרור', 'ברוח ובדם נפדה אותך עזה' ו-'בהרבה מקרים ממשלת ישראל מבצעת טרור'. נוסף על כך, סירבה חברת הכנסת לקרוא לחמאס ארגון טרור: 'אני לא אקרא לחמאס ארגון טרור. הפגנתי ואמשיך להפגין נגד המצור על עזה ונגד הכיבוש'.

מדינת ישראל מצוייה במלחמה מתמשכת בגבול עזה. התבטאויות כאלו של חברי כנסת הינן רוח גבית לטרור ומהוות לכאורה עבירה חמורה של בגידה. גם לחופש ביטוי יש קו אדום. תמיכה באויב בשעת קרב היא ירי בגבה של המדינה.

אנו קוראים לך לפתוח מיידית בחקירה ביחס להתנהלות חברי הכנסת הערבים ולמצות עימם את הדין. אנו דורשים למנוע את ההתמודדות של הרשימה המשותפת בבחירות הבאות. להזכירך, בעבר פסלה ועדת הבחירות המרכזית רשימות מסוימות בעילה של תמיכה במאבק מזוין של ארגון טרור, מהלך שנעצר אצל היועמ"ש ובג"צ דאז. אנו קוראים לך לקדם מהלך זה כבר עתה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]